РубрикиОсвіта

Де учитися, щоб навчитися

У вівторок, 15 травня, в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти. Напередодні цієї відповідальної пори для абітурієнтів журнал «Фокус» провів таке-собі тестування з-поміж навчальних закладів України, проаналізувавши результати ЗНО 2011-го із 12 предметів.

Найбільше шкіл, учні яких успішно склали зовнішнє незалежне оцінювання, відтак могли вступити у найпрестижніші виші країни, виявилося у Києві та Львові. Прикро, але Одещина в цьому рейтингу явно пасе задніх.

Перше місце у списку посів Львівський фізико-математичний ліцей. Торік одразу 20 його випускників отримали максимальну кількість балів у ЗНО. Такими результатами не може похвалитися жодна українська школа.

У першій п’ятірці — ще дві школи із західного регіону: львівська та івано-франківська. На четвертій позиції — донецький навчальний заклад «Ерудит», замикає групу лідерів Київський фізико-математичний ліцей при КНУ ім. Тараса Шевченка.

Загалом київських навчальних закладів у рейтингу найбільше —17. І це не дивно. Більшість з них — не просто звичайні школи, а гімназії або ліцеї при великих університетах. До того ж там діють різноманітні міжнародні та профільні програми, які, безумовно, впливають на якість освіти. Львів та Івано-Франківськ за кількістю шкіл з високими балами йдуть слідом за Києвом. При цьому в рейтинг потрапили відразу дві школи Горлівки — відносно невеликого міста в Донецькій області. Цікаво, що кращі результати горлівські школи показали з історії України та англійської мови.

У рейтингу представлені практично всі регіони України, великі й маленькі міста. На жаль, у списку кращих шкіл практично нема навчальних закладів півдня країни: у топ-50 потрапили лише одна школа з Одещини (на 34-у місці — Білгород-Дністровський НВК «Загальноосвітня школа 2-го ступеня-ліцей») та Миколаївщини (36-е місце — Миколаївський морський ліцей ім. професора Олександрова). А навчальні заклади Криму зовсім не увійшли до рейтингу. Такі результати обумовлені насамперед неконкурентоспроможними результатами випускників регіону за підсумками тестування з української мови.

Майже з 20000 українських шкіл у рейтинг потрапили лише 50. Перш за все редакція «Фокуса» робила ставку на якість освіти старшокласників, а критерієм визначила відсоток учнів кожної окремо взятої школи, які набрали високі бали на тестуванні.

Для розрахунку «Фокус» використовував сумарну частку учнів кожної школи, які здали той чи інший предмет на найвищі оцінки — від 190,5 до 200 балів за шкалою зовнішнього оцінювання, що у звичнішій для батьків системі оцінювання дорівнює «5» або «5+».

 

Переглядів: 769
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua