Рейдери журналів не читають...

«S.O.S. Дорогі друзі! — Так починалася заява, яку напередодні свят поширив заступник головного редактора журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський, сповіщаючи про те, що 26 квітня на редакцію було вчинено рейдерський напад. — У результаті 83-річний шеф-редактор опинився в лікарні. Рейдери вимагали негайно звільнити приміщення на вул. М. Грушевського, 34/1, яке офіційно належить ТОВ «Видавничий дім «Всесвіт»... Були погрози розправи. Було викликано міліцію. Але, як сказали рейдери, це нічого не дасть, за цим нападом начебто стоїть «регіонал», депутат Харлім... Про це сказали самі рейдери. Приходив якийсь пан Клименко С.Д. з якимись юристами-амбалами, які ломилися в усі кімнати, вибивали двері, прагнули знищити документи й отримати підпис, що приміщення передано їм. Рейдери обіцяли повернутися і насильно не допустити редакцію до своїх робочих місць...»

Після рейдерської атаки редакція найстарішого українського часопису, який існує з 1925 року (біля витоків «Всесвіту» — Василь Еллан-Блакитний, Микола Хвильовий та Олександр Довженко), підготувала звернення до Президента, а також до світової громадськості з проханням захистити журнал і його історичне приміщення (а воно розташоване в самому центрі Києва, навпроти Маріїнського парку, за кілька сотень метрів від Верховної Ради України та Кабінету Міністрів), аби «Всесвіт» міг і надалі поєднувати Україну зі світовою культурою.

Журнал уже давно став справжнім «вікном у світ» іноземних літератур, він має потужні міжнародні контакти і є питомою частиною української культури. Читачі добре пам’ятають блискучі переклади романів «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса, «Хрещений батько» та «Останній дон» Маріо П’юзо, «Бунт розуму» Ірвінґа Стоуна, «Звіроферма» Дж. Орвела, твори Кафки, Беккета, Фолкнера, Джойса, Гемінґвея, бестселери Крісті, Кінґа, Доктороу та безлічі інших письменників, які вперше вийшли в перекладах українською мовою саме у «Всесвіті».

Ситуація з нападом на редакцію стала предметом широкої уваги з боку медіа, державних діячів, науковців, діячів культури та мистецтв.

«Цей напад не є поодиноким явищем в Україні. Під прицілом опинилася ціла низка осередків українського культурного життя та незалежної думки. Як відомо, злочинців упізнають за «почерком» їхніх злочинів: вжахнути брутальністю нападу, паралізувати роботу й так залякати обраних жертв, щоб вони визнали за краще поступитися — віддати приміщення, згорнути діяльність, зректися незалежної позиції. Творча інтелігенція України стривожена», — йдеться в заяві Мирослава Мариновича, президента Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу.

28 квітня прокуратура Києва почала перевірку цих подій, а також законність відчуження приміщення та реєстрації права власності на інших осіб. Колектив самого журналу при цьому заявив, що до Печерської районної держадміністрації надійшов фальшивий протокол зборів від 26 квітня про нібито переобрання президента ТОВ «Видавничий дім «Всесвіт».

На захист видання виступила радник Президента України — керівник головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман, запевнивши, що Банкова не допустить рейдерства на Грушевського. «Ми зробимо все, аби журналісти й журнал з великими традиціями працювали спокійно, — заявила вона. — Не можна допустити, аби ділки від літератури скористалися тим, що культура й література нині переживають фінансові труднощі, і викинули авторитетний журнал з його приміщення». При цьому Ганна Герман підкреслила, що «Всесвіт» є одним з небагатьох журналів, в якому «зберігаються давні літературні та видавничі традиції».

Від себе додамо: хто-хто, а «Чорноморські новини» добре знають, як на ці традиції «зважає» нинішня влада, та попри все бажаємо колегам не здаватися і сподіваємося, що апетити рейдерів, як київських з Грушевського, так і наших містечкових, таки втамує колись (хотілося б — якнайшвидше) Закон.

Олег  СОКІЛ.

 

Переглядів: 4292
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua