РубрикиБез рубрики

Супроти інтересів «Газпрому»?

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики, у четвер затвердила порядок доступу до єдиної газотранспортної системи України.

На думку директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, повідомила газета «Коммерсант-Украина», новий порядок доступу до єдиної газотранспортної системи нашої країни вкрай невигідний російському «Газпрому» й робить безглуздими переговори про створення консорціуму. «Це рішення дозволяє компаніям, які будуть добувати газ в Україні, сподіватися на гарантований його експорт «Укртрансгазом». По суті, транзитер не зможе відмовити їм у прокачуванні газу і його зберіганні в ПГС»,— цитує видання Дмитра Марунича. На його думку, затвердження принципу рівного доступу до ГТС украй невигідне «Газпрому», який тепер не зможе навіть у випадку створення консорціуму з управління українською системою її контролювати.

З цим згоден і член Комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима, який нагадує, що «Газпром» справді неодноразово висловлювався проти імплементації в Україні європейської законодавчої норми про рівний доступ.

Водночас, на думку експертів, таке рішення вигідне ЄС і робить ГТС менш керованою в ручному режимі та не дає можливості використовувати її для боротьби з конкурентами на ринку.

Нагадаємо, тиждень тому Верховна Рада дозволила Кабміну реорганізовувати «Нафтогаз України», заборонивши при цьому приватизацію НАКу й компаній, які будуть створені в результаті його реорганізації. Змінами до статті 7 закону про трубопровідний транспорт парламентарі заборонили приватизацію державних підприємств і дочірніх підприємств «Нафтогазу», які здійснюють діяльність із транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також самого НАКу. Парламент також увів заборону на порушення справ про банкрутство державних підприємств, що здійснюють діяльність із транспортування магістральними і/або розподільними трубопроводами, зі зберігання в підземних газосховищах, а також безпосередньо щодо НАКу, дочірніх і заснованих ним підприємств.

Переглядів: 777
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua