РубрикиТочка зору

«Для зв’язки слів»

Скільки оце не думаю, ніяк не второпаю: від кого чи від чого в Одесі потрібно захищати мову Російської Федерації? Що їй, власне, загрожує? Особливо за нинішньої влади, котра просто викурила державну мову з усіх владних кабінетів, від котрої за жодних обставин слова рідного не почуєш. Отож «великий и могучий» цвіте та пахне в усіх сферах нашого життя.

Аякже! Чому не взяти приклад з очільників регіональної «вертикалі»? Всі бігборди «охмуряють» нас російською. На ціле мільйонне місто — жодного українського видання друкованої періодики. На вулицях, у транспорті, в різних установах і звичайних магазинах почуєш всуціль російську. Виняток — хіба що кілька трамваїв п’ятого маршруту, де автомат оголошує зупинки українською мовою. Публіка це сприймає майже як екзотику.

А я продовжую шукати відповідь на логічне запитання: від чого захищати російську мову? Думала-думала й таки знайшла. Та від чого ж, як не від страшного матюччя?! Адже скільки є наших співгромадян, які, соромлячись розмовляти рідною україн­ською мовою, де зроду таких жахливих лайок не було і нема, голосно мало не за кожним словом гнуть «мать-перемать». І не соромно?

Пояснюють свої мовні особливості просто: послуговуються тією ганьбою «для зв’язки слів». Уже до того та «зв’язка» зав’язла у зубах, що діти змалечку сприймають її як щось цілком нормальне, чим можна навіть похизуватися. Дивишся, тільки-но на ноги зіп’ялося, а вже таке загне, що й не розігнеш. А як шокує фонтан матюків з красивих дівочих уст, не кажучи вже про молодиків!.. Ось від чого нам би захиститися, а не від рідної, що не знає матюків, мови.

Олена БОЙКО-ОЖЕРЕДІВА.
м. Одеса.

 

Переглядів: 797
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua