РубрикиБез рубрики

На порятунок приходять першими

Море і річки дають нам, жителям Одещини, велику перевагу, але водночас вони несуть потенційну небезпеку виникнення якихось надзвичайних ситуацій. Те ж саме можна сказати про Одеський припортовий завод, ТОВ «Лукойл», Морський нафтовий термінал «Южний», магістральні нафтогони «Снігурівка — Одеса» й «Одеса — Броди», аміако- та газопроводи… Загалом маємо на наших теренах близько семи тисяч вибухо- і пожежонебезпечних об’єктів. До цього додамо ще й наближеність до сейсмонебезпечної території у Румунії...

І треба ще раз зазначити: яка б загрозлива ситуація не сталася — чи велика вода прийшла на Дунай, чи десь у полі трактор виорав міну часів війни, чи підступний вогонь охопив будинок, — завжди першими на порятунок від біди приходять працівники головного територіального управління МНС України в Одеській області. Велика шана їм, цим мужнім і безкорисливим людям.

А ось коли немає екстрених викликів, чим живуть, чим займаються ліквідатори надзвичайних ситуацій?

Передусім, нагадаємо, вони домоглися виділення 50-метрової пожежної автодрабини для гасіння вогню й евакуації людей з будинків підвищеної поверховості. У нашому мегаполісі, де нараховується майже три з половиною сотні таких будівель, досі цієї вкрай необхідної техніки не було. За рахунок «Інфоксводоканалу» та місцевих бюджетів відремонтовано близько 250 пожежних гідрантів. Ще рік тому половина підрозділів МНС області не мали нормальних побутових умов, а зараз у приміщеннях всіх частин такі умови створено, будівлі відремонтовано, всюди обладнано душові і туалети. Проведено капітальний ремонт, а по суті —  будівництво, навчального центру у селі Червонознам’янка Іванівського району, куди зможуть приїздити на заняття майбутні рятувальники навіть із сусідніх областей. Практично готовий відкрити перед відвідувачами свої двері і музей, який увічнив пам’ять і відвагу посланців Одещини на ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС...

Керівники головного управління усвідомлюють, що питання цивільного захисту населення треба вирішувати спільно з місцевими органами влади. Вони по­дбали про те, щоб така співпраця була постійною. І це відображене у «Регіональній цільовій соціальній програмі розвитку цивільного захисту Одеської області на 2011 — 2013 роки». На базі цього документа прийняті місцеві програми.

І все ж головне у повсякденній роботі — профілактика. У цьому напрямку проводяться різні заходи, у тому числі конкурси на кращого знавця пожежно-рятувальної справи серед студентів, фестивалі дружин юних пожежників, сімейні акції «Запобігти, врятувати, допомогти», які проводяться у людних місцях — на одеських площах і бульварах.

Колектив управління пов’язує ці та інші позитивні зрушення у роботі служби з іменем свого очільника Володимира Боделана, який понад два роки працює в цій системі.

Майя ГРИНЬКО,
Марина ЛЮБ’ЯЩЕВА.

Довідково. У 2011 році підрозділи ГУ МНС в Одеській області ліквідували наслідки 17 аварій, погасили понад 3600 пожеж, знешкодили більше 14 тисяч боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, врятували 247 людей, зберегли матеріальних цінностей на суму понад 65 мільйонів гривень.

Переглядів: 741
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua