РубрикиБез рубрики

Чорноморська платформа діалогу

Історія взаємин між Україною та Туреччиною нараховує не одне століття. Чимало темних плям було в ній. Та все змінилося! Сьогодні дві країни — добрі сусідки. І доказом цього слугує міжнародний форум «Україна — Туреччина. Чорноморський діалог», який днями пройшов в ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Міжнародний форум «Україна — Туреччина. Чорноморський діалог» для нашої країни не новий. Ініціатором цього заходу виступає міжнародна громадська організація — платформа «Діалог Євразії». Її було створено ще в 1998 році (у Стамбулі, за ініціативи киргизького письменника Чингіза Айтматова), аби допомогти знайти порозуміння між народами континенту. Зараз у цій громадській організації 14 країн-учасниць. Найближчим часом очікують приєднання Індії та Латвії.

«Якщо розглядати діяльність платформи «Діалог Євразії», то треба визнати, що саме Україна і Туреччина є найактивнішими її учасницями. За майже 20 років тісної співпраці сусідки встигли напрацювати багато спільних підходів: у забезпеченні безпеки громадян, взаємовигідної торгівлі, стабільного постачання енергоресурсів. На двосторонньому рівні між ними постійно відбуваються певні заходи, які сприяють порозумінню не тільки між двома країнами, а й між всіма державами, що приєдналися до цієї організації», — зазначив Володимир Сергійчук, голова платформи «Діалог Євразії».

Новий імпульс українсько-турецькі стосунки отримали напередодні різдвяних канікул: Президент Віктор Янукович 22 грудня відвідав Туреччину, аби залучити в нашу економіку тамтешні інвестиції, збільшити товарообіг між Україною та Туреччиною, а також відкрити нові транспортні коридори між двома державами, домовитися про безвізовий режим. На сьогодні, як зазначив генеральний консул Турецької Республіки в Одесі Хусейн Ергані, документи про візовий режим в його державі вже пройшли процес ратифікації. Тепер чекають лише Україну. Якщо все буде добре, то найближчим часом це стане реальністю. «Ми зміцнюємо стосунки між країнами згодою і діалогом народів-сусідів. Усі дороги, що ведуть із Туреччини до Європи, пролягають через Україну. В Одесі, як і в усій Україні, — безліч туристичних об’єктів, привабливих для турецьких інвесторів. Надзвичайно важливим є й економічне співро­бітництво, зокрема в енергетичній сфері, в сфері постачання газу й інших енергетичних ресурсів», — поділився дипломат.

Професор, викладач економіки й управління університету в Газі Невзат Сайгилиоглу додав: «Рівень інфляції в наших країнах практично однаковий. ВВП Туреччини за минулий рік складає 779 мільярдів доларів, України — 165 мільярдів. Україна значно більше продає до Туреччини, ніж купує у неї. В україн­ському експорті доля Туреччини займає більше чверті. За обсягом експорту з України Туреччина — на другому місці. Щорік Україна на 1 — 2 мільярди продає більше до Туреччини, ніж купує в неї. Наша країна — важливий аграрний партнер. Після ухвалення законів про уникнення подвійного оподаткування і скасування візового режиму між Україною і Туреччиною розвиток економічного співробітництва набере нових обертів». За словами професора, поки що вакантні сфери у Туреччині — медичний, лікувальний туризм. Україна — одна з трьох країн-лідерів, здатних за­йняти ці ніші, а також очолити всесвітню боротьбу з голодом.

Як зазначив ректор Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Ігор Коваль, питання українсько-турецьких взаємин, як в економічній, так і в культурній площині, постійно перебувають у полі зору викладачів та студентів ОНУ. Тут приділяють велику увагу ви­вченню турецької мови та культури. «У нас працюють викладачі турецької мови на постійній основі. Наші студенти мають змогу, особливо влітку, виїжджати на різні стажування до Туреччини», — зазначив Ігор Коваль. «А в ті моменти, коли турецька система освіти не може сповна забезпечити освітніх запитів наших студентів, вони приїжджають навчатися до вас, в Україну», — додав зі свого боку Хусейн Ергані.

Цими днями на ще один масштабний українсько-турецький захід — «круглий стіл» «Цивілізаційний виклик сучасності: авторитет слова інтелектуалів» запросив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Тут посланці двох держав спробують розв’язати проблемні питання у сфері глобалізації та напрацювати спільні підходи до збереження самобутності кожного народу в цьому процесі, знайти шляхи до відродження і вкорінення цінностей у сім’ї, використовуючи для побудови нового майбутнього спадщини великих учених. Представники платформи «Діалог Євразії» сподіваються, що запланована зустріч стане гарним плацдармом для заснування в Україні своєрідної «гуманітарної бази», де збиратимуться інтелектуали з багатьох країн світу і відповідатимуть на злободенні виклики сучасності.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 761
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua