РубрикиБез рубрики

Щеплення: з графіка майже не збиваємося

Якщо минулого року наша область відчувала гострий дефіцит вакцин, то нині ситуація змінилася на краще. З початку 2012-го без збоїв і майже в повному обсязі отримуємо необхідні препарати для обов’язкових щеплень дітям. Принаймні, у цьому запевнила заступник начальника управління охорони здоров’я — начальник відділу з питань охорони материнства та дитинства облдержадміністрації Ганна Луньова під час брифінгу, темою якого був стан організації та проведення вакцинації на Одещині.

Упродовж першого кварталу у централізованому порядку ми отри­мали від 25 до 56% вакцин від потрібної річної кількості, що, за словами Ганни Луньової, дуже непогано. Надійшло, для прикладу, 36 тисяч протитуберкульозних вакцин, які вже розподілені між лікувально-профілактичними закладами області. Єдина вакцина, яка допоки в дефіциті, — проти поліо­мієліту. Одначе, запевнила чиновниця, питання вирішується індивідуально. Скажімо, пропонується вводити вакцини цього ж ряду, які є в запасах і які не менш дієві.

Згідно з чинним законодавством, в Україні обов’язковими є 12 вакцин, тоді як, скажімо, в США їх у півтора раза більше. Причому нині перевага надається полівалентним препаратам, коли одна ін’єкція робиться одразу від кількох захворювань. Останнім часом застосовуються винятково ті вакцини, які виготовляються на території Європи. Довіри до виробників з інших континентів люди не мають, чому «посприяли» випадки втрати дітей, які отримували щеплення. Зв’язок між цими двома фактами не був доведений, однак люди й досі насторожі.

З початку цього року МОЗ України відмінило ревакцинацію проти туберкульозу, яку в обов’язковому порядку робили 14-літнім. Для вироблення імунітету проти цієї хвороби, довели вчені, достатньо щеплення БЦЖ, яке роблять новонародженим, та ревакцинації дитини в семирічному віці. Тепер 14-літнім медики здійснюють так звану «провокацію Манту». Якщо результат виявиться позитивним — дитину скеровують на комплексне обстеження.

Щороку в нашій області на туберкульоз захворює до 30 дітей і підлітків. Чи не 10 з них мають діагноз туберкульоз і ВІЛ-інфекція. Діти заражаються, як правило, вдома. Особлива тривога медиків про сім’ї з дітьми, у які з місць ув’язнень повертаються хворі на відкриту форму туберкульозу.

Ганна Луньова акцентувала увагу на тому, що останнім часом простежується зменшення кількості відмов від проведення планових щеплень, що пов’язано з активізацією пропагандистської роботи, зокрема спілкуванням з батьками, й розумінням людьми того, що вакцинація — це найперша турбота про здоров’я дітей та профілактика спалахів інфекційних хвороб.

Від обов’язкових щеплень, наголосила вона, можна, як і раніше, відмовитися, однак дитина матиме певні труднощі з влаштуванням у дитячий садок і в школу.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 681
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua