РубрикиПам’ять

Одеса пам’ятає визволителів

10 квітня Одеса відзначить 68-у річницю визволення від фашистських загарбників.
У програмі святкування — покладання квітів до пам’ятників і монументів, спуск вінків на воду в акваторії порту, гала-концерт фестивалю «Пісня в солдатській шинелі», уроки мужності, зустрічі з ветеранами, концерти і виставки.

РубрикиБез рубрики

Через ці руйнації й сидять на дотації

/_f/2012/28.jpgНещодавно одна вродлива дівчина з Кодими вийшла заміж за іноземця. Оселилася на його батьківщині — у Німеччині. Але ж, зрештою, треба було зятеві побачити, де живуть тесть з тещею, де народилася його суджена. Отож поїхали молодята до своїх українських родичів. Чим ближче під’їжджали до райцентру, тим круглішими ставали зятеві очі. Не витримав, здивовано вигукнув:

— Невже ви досі не почали нічого відбудовувати після війни?!

Дивуватися є з чого, бо околиці міста перетворені на суцільні руїни. Як? Чому? Відповіді на ці питання ми намагалися шукати разом з активістами політичної організації «Фронт змін», яку в Кодимському районі очолює Євген Бондар.

Першою була «екскурсія» на територію колишнього хлібокомбінату райспоживспілки. Як і низка інших об’єктів, був він гордістю району, відвантажуючи щодоби у всі його куточки понад 27 тонн свіжої випічки. Згодом на просторій території комбінату з’явився ковбасний, коптильний цехи. Але часи змінилися. Як і скрізь в області, тутешній хлібозавод через подорожчання енергоносіїв зупинився.

Чим зарадити в такій ситуації? Звісно, шукати кошти, спонсорів, аби встановити ощадливіше обладнання і продовжувати працювати. Доки райспоживспілка цим займалася, паралельно розгортався сюжет довкола тисячі гривень податкової заборгованості. З чого вона могла виникнути на недіючому підприємстві, це знають лише в Балтській міжрайонній податковій службі. Як і те, чому згодом цей борг зріс до дванадцяти тисяч.

Далі ще цікавіше. Після того, як всю суму відшкодували, нарахування не припинилися. Через деякий час комбінат уже був винен державі 53 тисячі гривень. І незважаючи на те, що балансова вартість його активів сягала понад 800 тисяч гривень, підприємство визнали банкрутом, що передбачало подальший його продаж. Зробити це можна було тільки змінивши власника, тобто усунути від процесу господарів хлібозаводу — райспоживспілку.

РубрикиОсвіта

До тестування залишилося...

Для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2012 року в Україні зареєструвалося майже 329 тисяч осіб, і це значно більше, ніж торік, коли ЗНО проходили 258 тисяч осіб.

Як повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, найбільше абітурієнтів зареєстровано для складання тестів з української мови та літератури (загальнодержавний обов’язковий предмет) — 324 тисячі осіб, історії України, математики, біології та географії.

РубрикиБез рубрики

«Влада в руках однієї сім’ї»

«Загальну ситуацію в країні погіршують судове переслідування лідерів опозиції, централізація влади в руках однієї сім’ї, а також тих, хто близький до неї. Мінусом є і те, що роботу в уряді надають за родинним принципом або дають фінансові преференції залежно від наявних зв’язків. Така ситуація є і в інших країнах, і це називається «корупція», — цитує «Коммерсант-Украина» президента Freedom House Девіда Креймера.

Керівник міжнародної правозахисної організації в розмові з журналістами видання згадав і півторагодинну зустріч з президентом Віктором Януковичем, однак був небагатослівним. Зокрема, відповідаючи на запитання, як ця зустріч позначиться на долі Тимошенко і Луценка, Девід Креймер сказав: «Не знаю і не маю ані найменшого уявлення. Принаймні, сподіваюся, вона не принесе їм шкоди. В інтересах вашої країни, Євросоюзу і США якнайшвидше піти в демократичному напрямку, а це прямий шлях до євроінтеграції України».

РубрикиНа Думській

«Вихід» мера і земля на схилах

На початку засідання виконкому Одеської міської ради були розглянуті два питання — «Про затвердження звіту бюджету за 2011 рік» і «Про затвердження міської цільової програми «Здоров’я». Після цього Олексій Костусєв попередив усіх присутніх, що йому потрібно… вийти — провести термінову нараду з головою бюджетної комісії Юрієм Прєсновим і начальником департаменту фінансів Світланою Бедрегою.

Нагадаємо, що засідання виконкому вже переносилося з 29 березня на 4 квітня, але часу, щоб довирішувати у кулуарах усі питання, міському голові все одно забракло. Оскільки відкритої інформації не було, під час «виходу» мера обговорювали різні чутки. Нібито затримка пов’язана з тим, що не відрегульовані певні суперечливі земельні питання. «Вихід» тривав до 15.00, опісля засідання продовжилося.

РубрикиБез рубрики

Нема паркомата — автостоянка безкоштовна

Якщо майданчик для стоянки автомобілів не обладнаний паркоматом — маєте повне право не платити за перебування там вашого «залізного коня».

«Хочу всіх запевнити, що постанова КМУ №1342 (щодо правил паркування транспортних засобів) не буде скасована. Ми твердо стоїмо на позиції, що паркомати мають бути встановлені в усіх містах України. Також хочу звернути увагу всіх, що водії можуть не платити паркувальникам, оскільки ці дії розглядаються як незаконні», — написав прем’єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці у Facebook.

РубрикиАкція

Сто книжок — сільській бібліотеці

Український клуб Одеси разом з «Книгарнею-Кав’ярнею» і «Книжковою крамницею» підтримує соціальну акцію «100 книжок для сільської бібліотеки».
Цю акцію розпочато в лютому нинішнього року з ініціативи письменниці, перекладачки, журналістки Міли Іванцової. Її підтримали Харків, Львів та Вінниця. У цих містах розпочали збирати книжки в книгарнях «Є» для подальшої передачі в сільські бібліотеки своїх областей. Уже зібрано близько тисячі книжок. Це і художня література (сучасна і класична, українська та зарубіжна), прикладна з рукоділля та квітникарства, словники, видання з історії, підручники, а також багато чудових та яскравих дитячих книжечок.

РубрикиБез рубрики

Премійовані «Товтри»

У вівторок у конференц-залі Будинку письменників НСПУ відбулося вручення Міжнародної недержавної українсько-німецької літературної премії імені Олеся Гончара за кращий твір молодого автора та Державної премії імені Олеся Гончара (засновники — Міністерство культури та Національна спілка письменників України).

Міністр культури Михайло Кулиняк вручив держпремію Геннадію Щипківському, голові Одеської організації НСПУ, — за трилогію «Товтри». У подячному слові лауреат наголосив, що справжнім громадянином він став саме завдяки «Собору» Олеся Гончара, і закликав присутніх ще більше любити нашу мову та літературу.

РубрикиТочка зору

Чи є альтернатива атомній енергетиці в Україні?

Енергетика світу, у тому числі енергетика України, має чотири головні аспекти: собівартість, наявні запаси, безпечність, екологічність. Розглянемо їх детальніше.

У 2011 році в Україні собівартість кіловата електричної енергії, отриманого на атомних електростанціях, склала 18 копійок, на теплових електростанціях — 92 копійки. Ціна на оптовому ринку електричної енергії, виробленої гідроелектростанціями, становила 56 копійок за кіловат. При цьому у собівартість в останньому разі ніколи не закладалися збитки від невикористання колосальних земельних угідь, затоплених водосховищами гідроелектростанцій. Є ще нетрадиційна енергетика, яка в енергетичному балансі людства займає 0,5%. Традиційним і найпоширенішим сьогодні представником цього напрямку розвитку енергетики є вітрові електричні станції. У деяких країнах Європи, зокрема у Німеччині, доля електричної енергії, виробленої на вітрових електричних станціях, становить уже декілька відсотків і продовжує зростати. Здавалося б, ось де енергетична перспектива людства. Але, за оцінками Кристофера Сміта — голови проекту ІТЕР (міжнародний експериментальний реактор Токамак), собівартість кіловата електричної енергії вітрових електричних станцій становить 50 центів (приблизно 4 гривні за її нинішнім курсом щодо долара США) і навряд чи в досяжному майбутньому у таких країнах, як Україна, знайдуться промисловці чи рядові громадяни, які дозволили б собі використання такої дорогої енергії. Отже, з точки зору собівартості, ядерна енергетика поза конкуренцією.

РубрикиБез рубрики

Гастарбайтери = інвестори

Торік трудові мігранти переказали в Україну майже стільки ж грошей, скільки вклали в нашу економіку іноземні інвестори.

За повідомленням Нацбанку, приватні особи збільшили перекази в країну на 20%, до $7,02 млрд, і, за прогнозами аналітиків, ця тенденція збережеться нинішнього року. А от притік інвестицій продовжить скорочуватися через внутрішнє інвестиційне середовище, що постійно погіршується.

РубрикиБез рубрики

Подовжена молодість

Щороку тривалість життя європейців збільшується на 2 — 3 місяці, що переконливо свідчить про покращення його якості. Змінюється і сприйняття суті й меж поняття «вікова категорія»: більшість жителів Європи вважає, що період молодості триває до 42 років, а старість починається тільки після 64, тому люди у віці 55 років та старші відіграють значну роль у ключових сферах суспільного життя.

Про такі оптимістичні настрої громадян ЄС свідчать дані опитування, проведеного компанією TNS Opinion & Social наприкінці 2011 року в 27 країнах Євросоюзу, а також у Хорватії, Ісландії, колишній Югославській Республіці Македонії, Норвегії та Туреччині. Під час дослідження було опитано 31280 респондентів віком від 15 років.

РубрикиБез рубрики

Глибока старість не загрожує

В Україні спостерігаються високі показники рівня старіння. Так, на сьогодні частка населення у віці 60 років і старше становить понад 20%, а найвищий рівень старіння зафіксовано у сільських жінок (понад 30%), повідомило Міністерстві охорони здоров’я.

Особливість еволюції вікової структури населення України полягає в тому, що в умовах високої смертності дорослого населення її піраміда старіє тільки «знизу» — внаслідок зниження народжуваності, на відміну від країн Заходу, де відбувається старіння «зверху» у результаті зниження смертності.

Жила собі Фея...

Цю літню жінку знали жителі навколишніх будинків у мікрорайоні неподалік від бювету, що на вулиці І. Рабина. Більшість вважали її просто дивачкою, дехто — блаженною, а мій молодий друг називав її красиво й шанобливо Феєю і не раз розповідав про зустрічі з нею.

Дивацтво Феї полягало в тому, що цілих вісім років жила вона, по суті, на вулиці, у закуточку на розі будинку. Ні, вона не була так званим бомжем. Там, навпроти, в сусідньому будинку мала квартиру, де мирно мешкала зі своїми дорослими дітьми — дочкою й сином. Вони не зовсім розуміли таке переселення матері на вулицю. Але вона зробила свій вибір й заходила додому лише за конче необхідних особистих потреб. Значить, чогось бракувало людині серед рідні.

Моя бабуся Міла

Мені дуже хочеться розповісти про бабусю Мілу (татову матусю), з якою живемо разом у приміському селі Вапнярці Комінтернівського району.

Наша бабуся — найкраща у світі, вона особлива, в неї добре серце. Будучи на пенсії, не сидить біля телевізора, а займається бджолярством. Хоч вуликів й небагато, все робить з душею, любов’ю до працьовитих комах. Мабуть, тому виходить смачний мед. Коли бабуся Міла порається на пасіці, вся ніби світиться від щастя.

До нас прийшов кіт...

Прочиняю вхідні двері, на порозі — кіт. Сірий, звичайний, не красень, але з великим почуттям гідності. Хоча видно: хворий. Чхає, кашляє, в очах німе запитання: «Впустиш? Ні?» Не проситься, тільки запитує. «Заходь, — кажу, — ми з чоловіком давно хворіємо, будеш третім». Нагодувала, налила в мисочку молока. Місця для відпочинку і сну він обрав сам — на столику біля телевізора та на теплій опалювальній батареї.

Приблудний котик виявився істотою мовчазною. Сяде навпроти і пильно дивиться в очі, іноді підморгує. Чоловік купив йому котячий туалет. Бездомна тваринка, на диво, швидко збагнула, що й до чого. Але навіть такий комфорт не зробив її хатньою. Вулиця владно кличе своїми принадами. Тоді кіт тихо сідає біля вхідних дверей і терпляче чекає, доки хтось їх відчинить.

РубрикиІмена

Смолоскип посеред тоталітарної ночі

Минуло 100 років від народження Олекси Гірника — мужньої людини та Великого Українця, Героя України

У ніч на 22 січня 1978 року — у 60-у річницю проголошення самостійності України Центральною радою — він спалив себе на Чернечій горі у Каневі, поряд з Шевченком. Живим смолоскипом спалахнувши на коротку мить посеред глухої тоталітарної ночі, якою огорнута була підневільна Батьківщина...

Але як у січні 2012-го, так і в нинішні березневі дні ані державні чинники, ні громадські структури не згадали про Олексу Гірника. Нічого не домігся в парламенті для відзначення цієї дати й син Героя, Євген Гірник, двічі депутат Верховної Ради. Про це розповів в Одесі член політради ВО «Свобода» Сергій Рудик, виступивши перед «Студентською «Свободою», котра — єдина у місті — минулої суботи пошанувала пам’ять щирого патріота, людини мужнього українського серця — Олекси Гірника.

РубрикиКультура

Квітневі дні «васильківців»

Саме на Благовіщення, 7 квітня, народилися (щоправда, в різні роки) видатні митці українського театру: режисер і художній керівник Одеського українського театру, народний артист СРСР Василь Василько й актриса, старійшина колективу «васильківців», заслужена артистка України Станіслава Шиманська.

Внесок кожного з них у розвиток національного театру України вагомий. Шляхи Станіслави Шиманської і Василя Василька перетнулися саме в Одесі, в перші повоєнні роки, коли Василько вкотре (!) повернувся сюди, а Шиманська стала одною з провідних актрис Українського театру.

РубрикиБез рубрики

Пісенний рекорд

Найдовший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі Першого національного зафіксували представники Книги рекордів Гіннесса та Національного реєстру рекордів України.

110 годин (разом з повною трансляцією в Інтернеті) зі спеціально обладнаної студії Національної телекомпанії України звучала українська пісня у виконанні яскравих та популярних зірок і талановитих молодих артистів. Марафон «Пісня об’єднує нас» зібрав на одній сцені різні музичні напрямки, різні регіони України, представників різних національностей — всього було 2012 учасників. Трансляція велася на 155 країн світу.

РубрикиЗдоров’я

Час берези-лікувальниці

Весна! На деревах розпускаються бруньки. Пора збору березового соку. Навесні береза вихлюпує в листя всі життєві сили, які накопичувала протягом зими.

Багато хто із задоволенням п’є прохолодний березовий сік, та мало хто знає, в чому його користь. Красиве і струнке деревце, назва якого з латинської перекладається як «ощасливлений, блаженний», протягом приблизно трьох тижнів ділиться з нами своїми «сльозами» й оздоровлює.

РубрикиБез рубрики

У лісі-лісі темному...

Чи знаєте ви, що 137280 гектарів лісів Одещини передані у користування або власність? А про те, що в мисливських угіддях краю живе 150 вовків? А от головне управління статистики в Одеській області — знає. Нещодавно воно оприлюднило інформацію про підсумки роботи лісового та мисливського господарств у 2011 році.

Торік, як випливає із повідомлення, зросли обсяги виробництва продукції лісового господарства, які у фактичних цінах склали 47142,9 тис. грн, що на 10,4% більше, ніж у 2010-у. А от темпи відтворення лісів відчутно (на 29,2%) уповільнилися. Торік такі роботи проводилися на 2423 гектарах земель лісового фонду, зокрема 2201 гектар був заса­джений чи засіяний лісовими породами, ще 222 гектари — природне поновлення. А ще торік 364 гектари були переведені у «вкриті лісовою рослинністю землі лісового фонду», і це також менше (на 11,9%), ніж у 2010-у.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua