РубрикиБез рубрики

...І надійне плече друга-читача

Минулої суботи з ініціативи спілки читачів «Чорноморських новин» відбулася зустріч шанувальників і друзів нашої газети з колективом і ветеранами видання, дописувачами.

Десятки людей, які щиро вболівають за долю українського видання, зібралися, щоб у колі однодумців поділитися міркуваннями, як виживати в нинішніх непростих умовах, як зробити газету ще цікавішою, як розширити коло її читачів.

Перед присутніми виступив редактор газети Іван Мельник, відповів на запитання. Активіст спілки читачів Василь Дяченко розповів про ту роботу, яку провадить громадськість на підтримку «Чорноморки», а це — агітація за її передплату, популяризація серед земляків, зокрема і шляхом реалізації (адже в кіосках Одеси, з відомих причин, її придбати просто неможливо). Згадав Василь Іванович і про те, як узимку, коли «професіонали з вертикалі» довели видавництво до холодомору й нам доводилося, замерзаючи, працювати в кабінетах при мінусових температурах, прихожани церкви Різдва Христового (УПЦ КП) та активісти спілки читачів подбали про додаткові обігрівачі для редакції. Говорив Василь Дяченко і про те, що доступність газети в мережі Інтернет негативно позначається на кількості передплатників, а відтак закликав тих, хто читає інтернет-версію «ЧН», надавати посильну фінансову підтримку редакції, щоб у колективу була змога готувати газету до друку, яка потім викладається у світову павутину. «Без друкованого видання не буде й інтернет-версії», — зауважив Василь Іванович.

Переважав у залі безпартійний люд, але були й представники політичних сил, які стоять на державницьких україноцентричних позиціях, зокрема Християнсько-демократичної партії, «За Україну!», ВО «Свобода», «Фронт змін». Останнім читачі висловили подяку за допомогу в оренді приміщення для зустрічі.

Після обговорення, де звучала і похвала і критика, різні пропозиції, зібрання ухвалило звернення, яке зачитав активіст спілки читачів «Чорноморських новин» Микола Коваль. У ньому, зокрема, йдеться: «Ми, шанувальники газети «Чорноморські новини», звертаємося до небайдужих жителів Одещини, до людей демократичних переконань, до українських патріотів: підтримаймо єдину обласну українськомовну газету, яка стоїть на державницьких позиціях. Влада позбавила її фінансової підтримки з обласного бюджету. Редакцію всупереч законодавству намагаються виселити з приміщення. Тривають виснажлива судова тяганина і перевірки правоохоронних органів. Газету намагаються знищити.

Але «Чорноморські новини» не збираються здаватися, і ми повинні тісніше згуртуватися у справі збереження газети!

... Найпростіше, що може зробити кожен і вже сьогодні, — передплатити «Чорноморку» до кінця року, на півроку, квартал чи бодай на місяць для себе, свого знайомого, для бібліотеки чи іншої установи, і це буде найкращий подарунок до 95-річного ювілею найстарішого видання Одещини, який на зась усім злозичливцям святкуватимемо цього літа».

Ще до початку розмови її учасники поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, а вже в залі, перш ніж почати діалог, виконали Державний Гімн. Завершилася зустріч бурхливими аплодисментами на честь кобзарів — лауреатів фестивалю «Червона рута» одеситів Максима Трубнікова та Олекси Губського і гостя з Києва Юрка-лірника (Авдєєва), які порадували присутніх чудовим співом та грою на старосвітських кобзах та бандурах.

Олег СОКІЛ.

Від редакції. Колектив «ЧН» дякує читачам за цікаву ініціативу щодо зустрічі, активну громадянську позицію та небайдужість до нашого видання.

Фото автора.

Переглядів: 872
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua