РубрикиБез рубрики

Архів усе ще в очікуванні новосілля

З допомогою єврейських громад Державний архів Одеської області, ймовірно, нарешті таки отримає нове приміщення. Якщо попередню домовленість між Міністерством оборони та єврейською спільнотою буде реалізовано, архів переселиться у приміщення колишньої їдальні Інституту Сухопутних військ на 6-й станції Великого Фонтану, а споруду, де нині перебуває установа, — колишню синагогу — повернуть євреям.

Затяжну історію з переїздом скарбниці, що зберігає минувшину, до нового приміщення Іван Ніточко, директор Державного архіву Одеської області, пояснив просто: продемонструвавши кіпу паперів — листування з чиновниками різних рівнів. «Оці справи — моя переписка за всі ці роки, які були, — Іван Іванович із гуркотом обурено опускає на стіл добряче грубезні три папки на металевих за­щібках, у кожній з них бережно у файликах (професія дає про себе знати!) хитромудрі відмови на будь-який смак. — Тут і перли Єханурова, і Табачника, і Тимошенко… Оце вся кореспонденція, що тут є. Всі обіцяють, а віз і нині там!»

Головний архіваріус має надію, що хоча б його нещодавня розмова з заступником голови ОДА зрушить питання з мертвої точки. Оскільки Міністерство оборони просто так передати своє приміщення Держархіву не хоче, а лише продати, в облдержадміністрації з’явився задум. «Є єврейські громади, які зголосилися викупити те приміщення, щоб потім обміняти його на культову споруду. Я сподіваюся, що євреї — люди серйозні. Вони як беруться за щось, то доводять справу до кінця», — поділився своїми думками-сподіваннями Іван Іванович.

Варто зауважити, якщо таке новосілля відбудеться, то Державний архів в Одеській області матиме найкраще приміщення з-поміж регіональних установ в Україні. Адже на 6-й станції Фонтану під архів може бути задіяно вісім тисяч квадратних метрів, підвальні приміщення, готові для зберігання документів, читальний зал тощо.

Наразі ж в архіваріусів вибору нема — працюють в тих умовах, які є. І, слід зазначити, виходить це у них досить непогано, навіть попри відчутне скорочення штату — зі 134 осіб до 48. «За минулий рік наші співробітники виконали норму більш як на 200%. Кожен працівник архіву!» — наголосив директор уста­нови. На обслуговуванні відвідувачів, запевнив він, мала кількість працівників теж не позначилася. А завдяки хай-тек-технологіям воно навіть покращилося. Тепер кожен одесит може відшукати потрібну йому інформацію на сайті Держархіву в Інтернеті, не витрачаючи час на дорогу та порпання в папірцях. Іван Ніточко каже, що в інформації не відмовляють нікому, хоча бувають прикрі винятки. «Є дві людини, — з гіркотою в голосі згадує Іван Іванович, — які недобросовісно використовували архівні документи… Не писав ніякі накази, кляузи, просто сказав: не приходьте більше до архіву! Інших заборон чи обмежень нема, як і секретних документів».

Чим цікавляться найчастіше? Найбільшим попитом, розповів Іван Ніточко, є дослідження генеалогії свого роду. А це означає, що одесити починають шанувати своє коріння.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Переглядів: 2335
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua