РубрикиБез рубрики

Кап... Кап... Кап...

Вода — це джерело життя, яке поступово стає одним з найдефіцитнiших ресурсів. Глобальною екологічною проблемою сучасності є виснаження та забруднення водних ресурсів. Вода після її використання скидається у водойми, переважно без належного очищення. Тільки в Україні щороку до річок, ставків та озер потрапляє понад 3 млрд м3 забруднених стоків. У 260 містах України якість питної води не відповідає екологічним нормам. Понад тисяча населених пунктів, особливо в південних та східних регіонах, через природні та технологічні причини не мають гарантованих джерел водопостачання.

В середньому одна людина за день використовує в домашньому господарстві близько 150 л питної води. Насправді для пиття та приготування їжі ми використовуємо тільки близько 3 — 4% від цієї кількості. Більшість води витрачається у ванній кімнаті та туалеті. Отож саме тут можна досягти суттєвої економії.

Економні крани. Старі крани і душові лійки пропускають понад 20 літрів води за хвилину. Натомість нові, економні, здатні створювати повітряно-водяну суміш, завдяки чому витрати води зменшуються до 3 — 4 л/хв., без обмеження комфорту.

Змішувачі. Заміна змішувачів поворотного типу на «натискні» зменшить витрати під час налаштування оптимальної температури.

Аератори. Встановлення водозберігаючих насадок-аераторів на змішувачі забезпечить понад 50% економії води без втрати ефективності та комфорту.

Зі звичайним аератором ваш змішувач споживає за одну хвилину 12 — 15 літрів. Переважно це тепла вода, яку підігрівають дорогими енергоносіями. Обладнавши змішувач економним аератором, ви отримаєте повноцінний, надзвичайно лагідний струмінь повітряно-водяної суміші, який витрачатиме не 12 — 15 літрів за хвилину, а лише 3 — 4,5 літра.

Візуально відрізнити економічний аератор можна за кольором пластикової вставки: звичайний аератор (витрата 12 — 15 л/хв.) — синій або сірий колір вставки; економічний аератор (8 л/хв.) — зелений; економічний (4,5 — 6 л/хв.) — червоний; економічний (2,5 — 3 л/хв.) — салатовий; економічний (1,5 — 2,5 л/хв/) — жовтий, помаранчевий.

Водозаощаджуючі душові лійки та обмежувачі сили струменю води можуть, без суттєвого впливу на комфорт, зменшити використання води більш ніж удвічі: з 20 — 25 л/хв. до 8 — 10 л/хв.

Водоощадні зливні бачки. Придбайте туалетний бачок невеликого об’єму (6 л) та з можливістю економного зливу (з двома клавішами). Сьогодні існують вакуумні туалети, які потребують всього 1 л води на один спуск.

Якщо ж у вас нема можливості придбати сучасний економний бачок, то заощаджувати воду можна доволі простим способом — зануривши у стандартний бачок пляшку з водою чи, скажімо, цеглину, що заповнить надмірний об’єм. І в такий-ось нехитрий спосіб можна економити щодня десь до 10 л води на одного члена сім’ї.

Великі втрати часто непомітні. Кап... Кап... Кап... Якщо кран пропускає воду (навіть коли це лише 10 крапель за хвилину), то за місяць з нього намарно витікає біля 170 л води, а за рік — понад 2000 л. Коли ж з крана тече вода струменем завтовшки із сірник, то втрати становлять понад 100 л на добу, і цієї води було б цілком достатньо, щоб прийняти душ трьом-чотирьом членам сім’ї.

З одного туалетного зливного бачка із зношеними прокладками може витікати до 20 л води кожної години. В сумі за день це 500 л, а в рік 178000 л. Тому необхідно чимшвидше відремонтувати крани та туалетні бачки, які протікають!

Закриваємо кран. Як правило, коли миємо руки, відкриваємо воду, і закриваємо кран тільки тоді, коли вже їх помили. При тому від 15 — 20 л витікає намарно в той час, як ми намилюємо руки. Для зменшення подібного марнотратства необхідно частіше закручувати кран. При митті рук можна заощаджувати до 70% води.

Також під час чищення зубів, гоління часто протягом багатьох хвилин питна вода просто витікає в стоки. Як цьому зарадити? Дуже легко — закриваючи кран!

Душ замість ванни. Витрати води і теплової енергії на ванну приблизно в три-чотири рази перевищують витрати на душ. Тому приймати душ замість ванни — це девіз тих, хто економить та дбає про довкілля!

Душ — не місце для медитацій. Навіть не дуже суттєво скорочуючи час свого перебування під душем, можна економити ще до 30% витрат води.

Тепла вода. Близько 2/3 нашого щоденного використання води — це тепла вода для душу, ванни, миття посуду та прибирання. До коштів за використану воду додаються кошти за газ чи електрострум для її нагрівання, тому, заощаджуючи теплу чи гарячу воду, ми економимо як мінімум вдвічі!

А ще для заощадження води: перед миттям очищуйте посуд від залишків їжі; уникайте полоскання посуду під протічною водою; використовуйте для приготування їжі замість каструль пароварки; облаштуйте збір дощової води для поливу присадибної ділянки.

І насамкінець. Беручи до уваги ці поради, кожна сім’я може заощаджувати десятки тисяч літрів води за рік. А якщо так зроблять сотні чи тисячі сімей?..

Джерело: http://ecoburougcc.org.ua.

Переглядів: 952
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua