РубрикиКультура

Французи захоплено... тупотіли

Після тривалих гастролей у Франції та Швейцарії повернулася балетна трупа Одеського оперного театру. Понад 30 міст, 46 ви­став за 55 днів — ось короткий підсумок поїздки наших артистів до Європи. Танцівники та головний балетмейстер поділилися своїми враженнями на прес-конференції.

Головний балетмейстер театру Юрій Васюченко розповів:

— Пропозиція поїхати до Франції та Швейцарії надійшла несподівано. Готувалися гастролі Київського оперного театру, але в останній момент трупа відмовилась від поїздки, зголосилися лише провідні солісти. Тож одесити готувалися до гастролей впродовж лише півтора місяця, а не року, як годиться. Театр показував балет «Жізель» А. Адана. На гастролі поїхала команда із 44 осіб.

— Вистави були складні. Але ми зібралися й відпрацювали всі виступи, як один, — зазначила провідна артистка балетної трупи Тетяна Афанютіна.

— Мені доводилося танцювати щодня, заміни у мене не було, тому було досить важко, — поділився Дмитро Шарай, виконавець партії Ганса.

Юрій Васюченко розказав, як публіка з захопленням вітала танцівників з України.

— У Франції прояв найвищого захоплення — глядачі тупотять ногами. Коли ми вперше почули цей тупіт — розгубилися. Французький імпресаріо, що за­прошував трупу, також залишився задоволеним і запропонував тривале співробітництво одеським танцівникам. Його пропозиція показати наступного року у Франції «Дон-Кіхота» поки що розглядається, оскільки саме в цей час балетна трупа має виїхати до Китаю на давно заплановані гастролі, де з нетерпінням чекають на «Лускунчика» та «Лебедине озеро».

Виступали у Парижі, Каннах, Ліоні, Марселі, Люксембурзі, Лозанні... Зали були переповнені, в середньому — дві тисячі глядачів.

Юрій Васюченко дав високу оцінку роботі одеської балетної трупи:

— Те, що показала наша команда, я навіть сам не очікував, чесно кажучи. Це була повна зібраність. Дуже відповідальне ставлення до цих гастролей. Ми що­дня долали близько 600 — 700 кілометрів. І ледве встигали закинути речі до готелю, одразу їхали до театру, готувалися, танцювали.

Одеський театр опери та балету не припиняє радувати нас своїми прем’єрами. 31 березня відбудеться гала-концерт «Феєрія балету», до якого увійдуть уривки з різних сучасних та класичних балетів, навіть з тих, яких нема в репертуарі театру. За словами Юрія Васюченка, Одеська опера також проводить перемовини з естонським балетмейстером Май Мурдмаа про постановку нового балету в стилі експресіонізму на нашій сцені. Найближчі плани балетної трупи — відновлення балету «Дон-Кіхот» і дитячий балет «Чіпполіно».

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 682
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua