РубрикиРакурс

Живодери

У мого племінника молода дружна родина, де підростають дві донечки, вже старшокласниці. Відколи дівчатка себе пам’ятають, в акуратному з квітами дворику завжди жила кішка. Звичайна, сіренька, але така розумна, така рідна. Звісно, котячий вік недовгий. Тож настав день, коли знесилену тваринку під кущем півоній знайшли мертвою. Скільки було сліз, недитячого горя!

Смуток тривав доти, доки хтось не подарував сестричкам чудове руде кошенятко. Зростало воно, ніби у Бога за пазухою, заціловане й випещене юними господинями. Улюбленим місцем молодого котика було широке сонячне підвіконня. За прозорою фіранкою він виглядав, наче коштовність на вітрині.

Будучи привченим за потребами і просто так вибігати у двір, одного зимового вечора рудий пухнастик не повернувся додому. На ранок тато пішов на пошуки. Знайшов нерухоме тільце на недалекому пустирищі. Видно було, що хтось добре познущався над тваринкою.

Дуже пошкодувала тоді сім’я, що ні собак, ні людей котик не боявся, бо досі нічого лихого від них не бачив. От і довірився якимось жорстоким живодерам чи граї здича­вілих собак, не знаючи, що вони зовсім не такі, як дворова приязна й весела вівчарка.

Загибель улюбленого рудого котика для доньок племінника та їхньої мами була ще більшою трагедією, ніж смерть старої сірої кішки. Тож пізніше, коли придбали білесеньку з розкішним хвостом Сніжку, прямо порошинки з неї здували. В кутку поставили коритце з піском, аби не випускати надвір.

Однак природа бере своє. Десь трохи погулявши, Сніжка завагітніла й привела чотирьох кошенят. Зовсім не схожих на неї, майже чорних. Зберегли всіх. Двох віддали добрим людям, а двох залишили в себе. Щоб надалі Сніжку нікуди не тягло з двору й не повторилася давня трагедія, господарі вирішили її стерилізувати.

Така, здавалося б, нескладна процедура відкрила очі власникам кішки на жахливі, незбагненні речі. Мабуть, ніхто не згодиться навіть на дріб’язкову операцію без обезболювання. Але у тварин ніхто згоди не питає. Та й відповісти вони не можуть. Напевне, саме тому Кабінет Міністрів ще 5 січня минулого року наклав заборону на застосування кетаміну.

За порушення заборони лікареві загрожує не те що штраф — небо в клітинку. Залишається одне — різати по-живому. Звичайно, тваринку можна міцно прив’язати, але де впевненість, що прямо на столі вона не сконає від больового шоку? Кажуть, є інші препарати, але вони не обезболюють, а знерухомлюють вашого улюбленця.

То хто ж із власників тварин на таке погодиться? Ніхто. Залишається одне: домовлятися. Принаймні, так вчинив племінник. Запросив ветеринара додому, де все було зроблено, як належить. Щоправда, обій­шлося дійство майже втричі дорожче, ніж могло б коштувати офіційним шляхом. Але що вдієш? Хіба тендітна Сніжка могла б знести той біль?

Це лише історія з кішкою. А ще ж є собаки, свині, вівці й інша живність, що потребує нормальної ветеринарної допомоги. Хіба можуть вони протистояти кабмінівським живодерам? Нібито борючись з наркотиками, високі чиновники насправді просто створили ще одну (і чималеньку) нішу для корупції. Хіба нам звикати знаходити обхідні шляхи?

Трохим ГРИГОРЕНКО.
м. Котовськ.

Переглядів: 916
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua