На змор

У  хід  пішли  «ініціативні  групи»

Минулої п’ятниці, 16 березня, за дві години до закінчення робочого дня нарочний доставив редакторам газет «Чорноморські новини» та «Юг» листи однакового змісту з міського управління ГУ МВС України в Одеській області.

У листах зазначалося: «У зв’язку з розглядом звернення ініціативної групи територіальної громади сіл, селищ, міст Одеської області (вх. №122-кол від 7.03.2012 року) на підставі ст. 11 Закону України «Про міліцію» та положення «Про державну службу боротьби з економічною злочинністю» прошу вас надати на нашу адресу наступну інформацію та копії документів:

— завірені належним чином копії документів, які стали підставою для реєстрації Редакції газети «Чорноморські новини» (відповідно — ТОВ «Незалежна «Юг») за адресою: м. Одеса, площа Незалежності, 1;
— завірені належним чином копії документів, які дають право знаходження та користування Редакції газети «Чорноморські новини» (відповідно — ТОВ «Незалежна газета «Юг») приміщеннями за адресою: м. Одеса, площа Незалежності, 1;

— списки орендарів приміщень за адресою: м. Одеса, площа Незалежності, 1;
— іншу інформацію та копії документів, необхідність у яких виникне.

У зв’язку з обмеженим терміном розгляду матеріалів відповідь прошу надати в строк до 19.03.2012 року нарочно співробітнику ВДСБЕЗ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області, виконавцю запиту.

Заступник начальника управління О. М. Вдовиченко».

Здивувала швидкість, з якою вимагалося надати документи — до понеділка, дев’ятнадцятого березня, а сімнадцяте і вісімнадцяте березня — вихідні дні.

Але найголовніше — що це за «ініціативна група територіальної громади сіл, селищ, міст Одеської області», яка «заклопоталася» раптом життєдіяльністю двох найстаріших газет Одещини? Хоча неважко здогадатися, хто за всім цим стоїть і чиї інтереси захищають якісь «ініціатори», якщо ще раз нагадати: у Господарському суді Одеської області з грудня минулого року розглядаються позови «Чорноморських новин» і «Юга» до обласного комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я» про усунення перешкод у володінні службовими приміщеннями. Третьою особою у кожній з цих справ суд залучив управління майнових відносин Одеської обласної ради.

Ми, нагадаємо, змушені були звернутися до суду після того, як 1 грудня минулого року отримали від керівництва видавництва лист, у якому, зокрема, говорилося: «У термін до 15 грудня 2011 року подати... пакет правоустановчих документів для укладення договору оренди нежитлових приміщень». Закінчувався лист такими словами: «У разі невиконання наших пропозицій нами будуть вжиті встановлені законодавством України заходи по виселенню вас...»

Як знають наші читачі, це вже не перша спроба відібрати редакційні приміщення. Наприкінці 2007 року видавництво «Чорномор’я» звернулося в Господарський суд Одеської області з позовною заявою, в якій просило зобов’язати «Юг», «Чорноморські новини» та «Вечернюю Одессу» передати приміщення з балансу редакцій на баланс цього комунального підприємства. Суд, розглянувши і дослідивши всі докази у справі, не знайшов підстав для задоволення позову і відмовив видавництву в його вимогах. Це рішення Господарського суду Одеської області набуло законної сили 23 березня 2008 року і є обов’язковим для виконання на всій території України.

Однак всупереч рішенню суду видавництво «Чорномор’я» знову стверджує, що саме воно має право розпоряджатися приміщеннями, які займають редакції. Й отут «на підмогу» підоспіла якась «ініціативна група».

Вкотре ми повідомляємо, у тому числі правоохоронцям і так званій «ініціативній групі», що в будівлі за адресою: площа Незалежності, 1, редакції наших газет працюють з дня введення її в експлуатацію (майже сорок років), це відомо всім одеситам. На баланс редакціям службові приміщення були передані відповідно до постанови Кабінету Міністрів №341 від 27 листопада 1991 року і листа Держкомітету України по пресі №2а-412 від 26 грудня 1991 року. Це засвідчено розподільними актами від 2 січня 1992 року.

У понеділок ми передали правоохоронцям усі за­требувані документи (до речі, ці ж документи є в суді). У свою чергу в супровідних до них листах ми просили заступника начальника міського управління міліції О. Вдовиченка надати нам копію звернення «ініціативної групи територіальної громади сіл, селищ, міст Одеської області» від 7 березня 2012 року. І ще раз підкреслюємо: ми здогадуємося, хто стоїть (і керує) цією групою «ініціативних товаришів».

Нема гарантій, що завтра або післязавтра не з’являться нові «ініціативні групи» з новими «ініціативами». І знову редакціям найстаріших газет («Чорноморським новинам» цього року сповнюється дев’яносто п’ять років, а «Югу» у наступному — сімдесят п’ять) доведеться займатися не випуском чергового номера, а підготовкою чергових пакетів «затребуваних» документів, вести роз’яснювальні бесіди з правоохоронцями та переказувати «історію про приміщення». Саме на це, схоже, і розраховують ті, хто стоїть за «ініціативною групою», яка цікавиться.

Ольга КОЛОГРЬОВА,
редактор газети «Юг».

Іван МЕЛЬНИК,
редактор газети «Чорноморські новини».

P. S. Голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук пообіцяв звільнити директора видавництва «Чорномор’я». Так він у вівторок прокоментував події, які відбуваються в цьому комунальному підприємстві, повідомляє сайт 048.ua.

Під час спілкування з журналістами Е. Матвійчуку розповіли, що минулої п’ятниці в редакції газет «Юг» та «Чорноморські новини» приходили представники правоохоронних органів і зажадали установчі та інші документи. «Спокійно працюйте — нічого не буде. Директор комунального підприємства буде звільнений», — сказав голова ОДА. Він вважає: вся ця ситуація — чиновницька дурість. Тому винуватця і звільнять.

P.P.S. Чекати нових «ініціаторів» з новими «ініціативами», як ми й припускали, готуючи цю публікацію, довго не довелося.

У середу на факс редакції «Юга» прийшло запрошення з прокуратури міста. Представника газети з тим же пакетом документів знову терміново — у п’ятницю — просять з’явитися в прокуратуру. Цього разу в ролі «ініціативної групи» виступило керівництво видавництва «Чорномор’я». Хто наступний?

 

 

 

Переглядів: 4755
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua