РубрикиБез рубрики

«Йдемо до Шевченка»

Відколи в Арцизі постав бюст-постамент Тараса Григоровича Шевченка, патріотично налаштовані українці мають місце для святкових зібрань-зустрічей. Саме тут відзначають українські свята і знаменні дати: Шевченківські — у березні — травні, День української мови й писемності — в листопаді, День Соборності — в січні, День Незалежності тощо. Сповіщаючи одне одного про чергову зустріч, активісти так і кажуть: «Йдемо до Шевченка».

Ось і 9 березня, в день 198-річчя від дня народження, до Шевченка прийшли зранку чимало людей: представники політсил — Української народної, Соціалістичної партій, «Фронту змін», «Батьківщини», активісти-патріоти. Відкрила святкове зібрання голова райорганізації СПУ Валентина Євтушек, наголосивши на великому значенні Тараса Григоровича в житті України, в боротьбі за її незалежність. Учасники зібрання натхненно виголошували теплі слова любові до Великого Кобзаря та вітання зі святом. Перед земляками виступили голови районних парторганізацій — УНП Олег Хом’як, «Фронту змін» Ігор Ладо, наші земляки з активною громадянською позицією Алла Павлова, Анфіса Маріна, Євдокія Запорожченко, Анатолій Цупаленко та інші.

Як зауважували промовці, раніше ім’я Тараса Григоровича переважно пов’язували з кріпацтвом, голодом, злою солдатчиною. І лише в часи Незалежності він прийшов до нас як поет-Борець, який понад усе любив свою землю, свій народ. І попри всі випробування долі, він був шанованою успішною людиною, пройшовши карколомний житєвий шлях — від кріпака до академіка Петербурзької академії мистецтв. У світовій історії таких прикладів небагато. Нам усім є чого у нього вчитися, є що наслідувати, є за що боротися.

…Присутні дякували Українській народній партії та її тодішньому керівникові райорганізації Володимирові Теравському, який зініціював встановлення бюста Тараса Григоровича Шевченка, а також Олегові Хом’яку — за те, що свого часу він, будучи депутатом міської ради, домігся присвоєння площі, де стоїть Пророк, імені Шевченка. Зараз навіть люди, котрі далекі від патріотизму до України та її сина Тараса, називають площу саме так. І пасажири міських маршруток просять: «Зупиніть на площі Шевченка». І це приємно тішить серця...

Свято закінчилося покладанням квітів, а потім усі дружно заспівали: «Реве та стогне Дніпр широкий»...

Олександра МАРЧЕНКО.

Переглядів: 857
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua