Служити суспільству, а не прислужувати владі

Як ми уже повідомляли, у вівторок група працівників ЗМІ Одещини побувала у Києві, де вручила дипломатам, акредитованим в Україні, та іноземним медійникам звернення до міжнародного співтовариства з проханням звернути увагу на факти утисків свободи слова та перешкоджання професійній діяльності журналістів.

На жаль, мусимо констатувати, що останнім часом у нашому краї відчутно посилюється тиск на тих журналістів і ЗМІ, що не погодилися «підспівувати» осанну «регіоналам» та корумпованим чиновникам, залишилися вірними таким поняттям, як професійна етика та свобода слова, обрали своїм пріоритетом служіння суспільству, а не прислужництво владі. Звісно, у своїх заявах з трибун та доповідних «на гору» «вертикаль професіоналів» і словом не згадує про такі факти, навпаки чуємо запевнення, що ЗМІ — захищають, свобода слова — процвітає... Аби у Києві почули іншу точку зору, звернули увагу на наші реалії, й відбулася дещо спонтанна поїздка групи медійників до столиці.

Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, на Київських пагорбах таки звернули увагу на ситуацію в Одесі і вже цікавилися у керівництва області: що ж у нас коїться.

Як розвиватимуться події далі, ми, звісно, вас інформуватимемо, наразі ж публікуємо текст звернення, яке підписали редактори Ігор Столяров (інтернет-газета «Взгляд из Одессы») Ольга Кологрьова (газета «Юг»), Іван Мельник («Чорноморські новини»), Сергій Братчук (телеканал «Новая Одесса»).

Судові процеси, виклики до слідчого, погрози, взяття штурмом приміщень, тиск на рідних — це реалії, з якими дедалі частіше зіштовхуються працівники непідконтрольних владі засобів масової інформації та незалежні журналісти Одеської області.

У грудні 2011 року колективи єдиної україномовної обласної газети Одещини «Чорноморські новини», яку влада (в особі голови обласної державної адміністрації) впродовж двох років намагається знищити різними способами, та незалежної газети «Юг» отримали листи за підписом директора «Видавництва «Чорномор’я» (комунального підприємства обласної ради) з погрозою про виселення редакцій з приміщень, які вони займають на законних підставах, що підтверджено рішенням суду, яке набуло чинності ще у березні 2008 року.

У лютому 2012 року редакції газет, що працюють у будівлі видавництва (а це з десяток колективів), постали перед загрозою припинення роботи через створені «стараннями» того ж таки КП «Видавництво «Чорномор’я» неприйнятних для праці умов — було розморожено систему опалення, припинено подачу води, паралізовано роботу санвузлів.

Зараз у господарському суді Одеської області слухається п’ять справ між КП «Видавництво «Чорномор’я» та редакціями газет «Вечерняя Одесса», «Юг» і «Чорноморські новини» (третя сторона — Одеська обласна рада). Судова тяганина негативно позначається на атмосфері у колективах названих газет, відволікає від виконання прямих журналістських обов’язків, породжує невпевненість у завтрашньому дні.

Приміщення, в якому працює опозиційний телеканал «Новая Одесса», нещодавно штурмували спецпідрозділи, і хоч, як потім пояснили правоохоронці, спецопереція була спрямована начебто не проти журналістів, а проти власника приміщення, робота каналу була заблокована на кілька годин, а люди пережили величезний стрес.

За сумлінне виконання журналістського обов’язку — інформування своїх читачів про те, що в місті біг-борди президента невідомі забризкали фарбою, та вміщення фотографій цих біг-бордів — журналіста інтернет-газети «Взгляд из Одессы» викликали на допит до слідчого.

Уже кілька місяців у суді лежать багатотисячні позови, зокрема до телекомпанії «Круг», за те, що оприлюднила декларацію про доходи міського голови... На кілька днів телекомпанії було заблоковано доступ до телеглядачів...

Ще незахищенішими перед тотальним наступом влади виявилися місцеві ЗМІ. У Комінтернівському, Роздільнянському, Овідіопольському та інших районах були або змінені редактори газет, або, де цього зробити не вдалося, ліквідовані попередні видання, і натомість створені нові, що прислужують владі. Буквально упродовж лютого тривожні сигнали надійшли від колег з Ананьївського та Котовського районів, де незалежні журналісти зазнають тиску (в тому числі опосередковано, через їхніх рідних) та всіляких перешкоджань у роботі — їх не пускають на засідання органів місцевої влади та самоврядування, не надають документів, відмовляють у порушенні справ щодо перешкоджання у професійній діяльності.

Таким чином, на Одещині ведеться тотальний наступ на свободу слова, а в суспільстві сіється страх: «краще промовчати, покірно змиритися, бо якщо захищатиму свої права, завтра і до мене прийдуть «хлопці у масках» або, в кращому разі, вручать повістку до суду».

Просимо Вас звернути увагу на ситуацію, що склалася зі свободою слова на Одещині, донести цю інформацію до широкої міжнародної громадськості та врахувати її у спілкуванні з українською владою, яка, запевняючи, що забезпечує свободу слова, насправді всілякими способами намагається взяти під контроль усі ЗМІ, а ті, що не вдається взяти під контроль, — знищити.

 

Переглядів: 2099
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua