Щоразу — радість пізнання

У лютому наші діти знову відвідали Одеський зоопарк. І не просто відвідали, а взяли участь у конкурсах, присвячених різноманітній фауні, що населяє водно-болотні угіддя Одещини. Організатором цих захоплюючих походів до звіринця школярів ЗОШ № 54 м. Одеси щоразу стає класний керівник В.В. Неженець. Скільки цікавих розповідей чуємо після тих відвідин! З яким захопленням розповідають наші діти про те, що вони побачили, про що вперше довідалися, що їх вкрай здивувало!

Такі заходи дуже потрібні і надзвичайно важливі для дітей, бо вони розширюють їхній світо­гляд, виховують дбайливе ставлення до природи, роблять помітно добрішими.

РубрикиЗдоров’я

Ми те, що ми їмо

Наше здоров’я, як відомо, значною мірою залежить від того, як і чим ми харчуємося, від збалансованості в організмі білків, жирів та мінералів.

Так ось, коли ми вживаємо багато овочів та фруктів, організму одразу стає легше, покращується настрій, налагоджується перистальтика. Але якщо віддати перевагу рослинним продуктам, почнуть ламатися нігті та сіктися волосся, що свідчить: організм недоотримує білків.

РубрикиЗдоров’я

Хода як діагноз

Послаблене рукостискання та сповільнена хода — серйозний сигнал для спе­ціалістів, який може попереджувати про загрозу, відповідно, інсульту та деменції.

Дослідження, яке проводили в Бостонському медичному центрі, охопило 2410 добровольців, середній вік котрих становив 62 роки. Всі вони пройшли сканування мозку — у них виміряли швидкість ходьби і силу рукостискання. Через 11 років після аналізу в 79 із них стався інсульт, а в 34 — розвинулася деменція.

РубрикиЗдоров’я

Імунітет «кується» у дитинстві

Дитину від інфекцій захистять цитрусові та брюссельська капуста

У холоднечу кожен з нас задумується над тим, як захиститися від хвороб. Особливо це питання актуальне для батьків, адже, як відомо, дитячий організм не настільки сильно бореться з різними вірусами. Спеціалісти з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) найкращим засобом профілактики вважають вакцинацію. Це справді ефективна процедура, але завжди є додаткові можливості зміцнення організму малечі, пише Ольга Завгородня на сайті ІА «Медичні новини» (http://amn.net.ua).

Найперше, що спадає на думку, — це гомеопатичні препарати для підвищення імунітету. Скажімо, різні настоянки ехінацеї та інших трав. Але такі ліки, на жаль, здебільшого містять хімічні складники, які навряд чи варто давати малюкові.

РубрикиЗдоров’я

Не всі ліки лікують

На території нашої області на законних підставах діють 1416 точок реалізації фармацевтичної продукції: 772 аптеки, 289 аптечних пунктів, 318 кіосків, а також 37 гуртових складів. Цього, стверджують спеціа­лісти, предостатньо для того, щоб люди мали вільний доступ до аптечної продукції.

Якої вона якості — про те добре знають фахівці Державної служби з лікарських засобів в Одеській області. Цими днями начальник відділу державного контролю якості ліків Андрій Нотевський зустрівся з місцевими журналістами.

РубрикиБез рубрики

«З Різниківки мій рід і лик»

Олексі Різниченку — 75

Коли він читає свої вірші — молодим голосом, енергійно, дотепно, схвильовано, життєрадісно, щиро, талановито... — хіба вгадає тоді хто-небудь його вік? Нема у поета років за плечима — там лише муза його має бути, ангел його, той що — охоронець. За плечима у поета лише поезія, з його життя народжена, з радощів, з болю, з печалі сплетена, і знов — з радощів — від життя самого, від світу прекрасного, що дає наснагу творити. Бо життя — це і є найбільша творчість.

А те, що повело його шляхами життєвими, — мужність бути самим собою, коли, здавалося, це неможливо, сміливість стати на прю за правду, за справедливість — коли неможливо змиритися з майбутнім без правди і справедливості, піти свідомо на муки і несвободу, щоби довести: не всі, далеко не всі покірно схилили голови, — усе завжди поряд, завжди в душі, хоч вже літ та й літ поминуло...

РубрикиСуспільство

Чому ти, мамо, одинока?

Кількість одиноких матерів в Україні торік збільшилася на 20 тисяч

«За минулий рік кількість самотніх матерів зросла на 20 тисяч. Справді, збільшення йде, але твердження про те, що за 130 гривень вони не реєструють шлюб, для мене не зрозуміле. Можливо, у когось є припущення про свідоме отримання статусу самотньої матері, але, погодьтеся, що 130 гривень не варті того, щоб не укладати шлюб. Це не зовсім та причина», — зазначив у коментарі «Укрінформу» директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Мущинін, додавши, що сьогодні у нас нараховується 570 тисяч одиноких матерів.

Чиновник спростував інформацію про те, що Мінсоцполітики вже підготувало до внесення на засідання уряду законопроект, який нібито покликаний погіршити соціальний захист неповних родин та зменшити розмір державної допомоги на дітей, «прив’язавши» його до фактичного доходу матерів. «Сьогодні такого законопроекту нема, а тим більше, поки не відбудеться його громадське обговорення, цей документ ніхто нікуди вносити не буде», — запевнив Віталій Мущинін, пояснивши, що прем’єр-міністр Микола Азаров уже не раз заявляв, що «будь-які рішення, навіть про внесення законопроектів у Кабінет Міністрів, мають обговорюватися за участю громадських організацій».

Вчасно сказане слово

Чорна темрява огорнула задубілу від морозу землю. Позаду залишилися вогники гасових ламп у вікнах. Попереду — степ і розбита вантажівками дорога. Колії такі, що в темряві можна поламати ноги. Настя востаннє озирається на вогні теплих домівок і поринає в чорноту зимового досвітку. На небі ні місяця, ні зірок — всуціль хмари.

Щоранку у юрбі дітей ходить вона з рідного села у сусіднє. До школи п’ять кілометрів. А повертається сама, бо до старших класів охочих нема. Закінчать семирічку — і хто куди. Хлопці допомагають у колгоспі батькам, рибалять на лимані. Дівчатка здебільшого тікають до міста, найматися у заможні сім’ї доглядати дітей.

РубрикиБез рубрики

Стаж із власного... городу

Праця на землі забезпечуватиме спокійну старість, такі сподівання покладають на закон «Про збір і облік єдиного соціального внеску», який передбачає добровільну участь членів фермерських та приватних сільських господарств у системі соціального страхування. Що то таке і яка від того користь простим людям — пояснювали чиновники-пенсійники.

Відтепер ті, хто порається на землі, займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, можуть спати спокійніше: держава обіцяє потурбуватися про їхню старість. Щоправда для цього потрібно підписати договір із Пенсійним фондом про добровільну участь у системі соціального страхування на термін не менше одного року. Як пояснюють у Пенсійному фонді, щоб отримати страховий стаж, слід робити мінімальні страхові відрахування — 372 гривні.

РубрикиБез рубрики

Улюблене заняття наших російських друзів, або Про роль Медведєва у «Газпром»-шоу

Президент Росії Дмитро Медведєв разом з головою «Газпрому» Олексієм Міллером вдруге за цю зиму звинуватили Україну у несанкціонованому відборі російського газу. Крадіжки газу президент Росії взагалі назвав «традиційним заняттям українських друзів».

Можна було б і не ображатися на президента Росії (скільки там йому лишилося на троні сидіти, нервує), але однозначно цей демонстративно-показовий діалог потрапив в ефіри російських телеканалів (зрештою, для цього ж і був призначений). Тож УНІАН попросив українських знавців енергетичної тематики прокоментувати заяви російських очільників.

РубрикиБез рубрики

Нічого нового

Читав звернення незалежних видань Одеси. Печерний рівень управителів — що ще сказати на все це?! Як і про антиукраїнські потуги розумових комнезамів з рахунками за рубежами України. Країну методично захоплюють: Калінін — в СБУ, Саломатін — в МЗС, УПЦ (МП) — Саввіну, Київ — Попову — щоб новому Майдану запобігти....

«Авторитетів» роз’єднують (Олійник...). Кучму — нейтралізували, Ющенко — дискредитований, Тимошенко — в Качанівці, Луценко — в СІЗО. (Шумського — туди, Скрипника — сюди, Любченка — теж… Нічого нового). На черзі — провокації проти Н-Д партій.

Служити суспільству, а не прислужувати владі

Як ми уже повідомляли, у вівторок група працівників ЗМІ Одещини побувала у Києві, де вручила дипломатам, акредитованим в Україні, та іноземним медійникам звернення до міжнародного співтовариства з проханням звернути увагу на факти утисків свободи слова та перешкоджання професійній діяльності журналістів.

На жаль, мусимо констатувати, що останнім часом у нашому краї відчутно посилюється тиск на тих журналістів і ЗМІ, що не погодилися «підспівувати» осанну «регіоналам» та корумпованим чиновникам, залишилися вірними таким поняттям, як професійна етика та свобода слова, обрали своїм пріоритетом служіння суспільству, а не прислужництво владі. Звісно, у своїх заявах з трибун та доповідних «на гору» «вертикаль професіоналів» і словом не згадує про такі факти, навпаки чуємо запевнення, що ЗМІ — захищають, свобода слова — процвітає... Аби у Києві почули іншу точку зору, звернули увагу на наші реалії, й відбулася дещо спонтанна поїздка групи медійників до столиці.

Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, на Київських пагорбах таки звернули увагу на ситуацію в Одесі і вже цікавилися у керівництва області: що ж у нас коїться.

РубрикиБез рубрики

Наступ на церковну землю

У церкви Московського патріархату забирають землю, не віддають належні їй здавна споруди, ще якось, не приведи, Господи, утискують... Ви уявляєте щось подібне, шановний читачу? Та ж таке навіть у сні не нафантазується. Бо ж — свої, рідні, можна сказати. А всі інші… З ними можна й не церемонитись.

Як-от, наприклад, з римо-католицькою церквою. Дійшло до того, що парафіяни разом зі священиками змушені були вийти на молитовно-протестне протистояння, виступаючи проти захоплення території католицького кафедрального собору на вулиці Катерининській, 33. Та земля прилягає до магазину «Модесса» й давно впала в око його власникам (кажуть, що власник — колишній голова Одеського міськвиконкому В.Симоненко). Вже понад рік триває протистояння церкви і, властиво, мерії, котра забороняє представникам цієї конфесії здійснювати хресні ходи та не бажає втручатися у конфлікт з авторитетним власником магазину «Модесса». Протистояння досягло апогею в останні місяці: перекопано двір, робляться під’їзди до будинку та блокуються  під’їзди церковних автомобілів, зрізаються замки і знімаються самі ворота. Все це, кажуть представники церкви, вказує на спроби захопити землю незаконним шляхом. Усі намагання конструктивно вирішити це питання поки що не досягли успіху. Звернення до органів прокуратури, місцевої влади, у тому числі й до голови облдержадміністрації, залишаються без відповіді, кажуть священнослужителі.

РубрикиБез рубрики

Квиток в один бік

Кількість біженців з інших держав світу, які переселилися до США починаючи з 1975 року, в лютому перевищила 3 мільйони осіб, 20 відсотків з них — із країн колишнього СРСР. У п’ятірці національностей, серед яких було найбільше біженців за цей період, й українці.

«Згідно зі статистичними даними, починаючи з 1975 року, було понад 1,4 мільйона біженців з країн Південно-Східної Азії, 605 тисяч — з країн  колишнього Радянського Союзу, 262 тисячі — африканців, 289 тисяч — з Близького Сходу та Південної Азії. До п’ятірки національностей, серед яких найбільше біженців, входять в’єтнамці, українці, іракці, кубинці і сомалійці», — зазначається у повідомленні Бюро у справах населення, біженців та міграції Держдепартаменту США.

РубрикиБез рубрики

УПЦ (МП): на шляху до перевороту?

Як не дивно, але зі спадом загострення хвороби предстоятеля УПЦ (МП) Володимира дедалі більше загострюється ситуація в середовищі ієрархів церкви. Все виразніше стає протистояння між промосковським крилом і тими, хто прагне зберегти автономність УПЦ (МП). І дедалі більше запитань виникає.

РубрикиБез рубрики

Розквітни, наша перлино!

Одеській  області — 80

Дорогі земляки, вельмишановні жителі Одещини!

Щиро вітаю вас із 80-річчям створення Одеської області. Зичу вам упевненості в завтрашньому дні і щасливого спокійного сьогодення.

Так, нині у нашому краї мало підстав для святкового настрою, бо теперішня влада спрямовує свої зусилля не на примноження багатства області, що творилося її жителями впродовж віків, а на його перерозподіл між собою. Та, як відомо, все минає, і ці ганебні для Одещини часи також минуть. І кожен з нас своєю принциповою громадянською позицією може прискорити цей процес.

Будьмо гідними наших славних предків, творімо добро і не скоряймося злим умислам та діям. Правда переможе! Зміни до кращого — неминучі! Будьмо творцями цих змін!

РубрикиПозиція

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Я ніколи не дозволю ПР вважати Донецьк і Луганськ своєю вотчиною»

Головною проблемою сьогоднішнього політичного життя в Україні є відсутність лідерів, яким готові повірити мільйони. Котел, як кажуть, кипить, і пара неминуче вирветься назовні, але якщо не буде людей, здатних конденсувати її в цілющу для країни вологу, відбудеться просто некерований вибух. Один із тих, хто претендує на роль такого лідера, — Арсеній Яценюк. Чи є у нього об’єктивні підстави для таких претензій — судити читачам.

— Останні кадрові зміни, зроблені президентом, — це посилення «сім’ї», вплив Росії? Ваша думка, як ви можете їх пояснити?

— Останні перестановки — це не що інше, як гра в політичні шахи за дошкою, за якою сидить один Янукович. Він сам з собою грає. Він переставляє якісь фігурки на цій дошці, і йому здається, що від їх перестановки, можливо, щось змінюється в країні. Він вважає, що робота президента — змінювати кадри, що заміна одного на іншого — це реальні реформи. Я не вважаю, що кадрові призначення впливають на хід історії. Хід історії зумовлений посадою президента Януковича і його конституційними повноваженнями. І кого б ким би він не призначив — це не скасовує його персональної відповідальності за долю країни. Це його люди, його команда. Це внутрішня боротьба однієї групи з другою, другої з третьою. Але це жодним чином не стосується долі країни і мільйонів українців. Якщо Янукович думає, що робота президента — це тільки кадрові призначення, то я його розчарую.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua