РубрикиСкандал

Неспокій на Старому кладовищі

28 лютого відбудеться чергова сесія міської ради, у порядку денному якої — проект рішення «Про узгодження матеріалів обґрунтування необхідності розширення території Одеського зоопарку загальнодержавного значення». Межі звіринця мають намір розширити за рахунок колишнього Старого кладовища, де сьогодні — Преображенський парк (колись імені Ілліча).

З ініціативи громадської ради при облдерж­адміністрації відбувся «круглий стіл», на якому йшлося про ситуацію навколо Одеського зоопарку та колишнього Першого міського кладовища.

— Танці на могилах тривають вже 70 років, — зазначила представниця Одеської обласної общини греків Ірина Голобородько. — У жодній культурі світу не ставляться так презирливо до праху своїх предків. Грецька діаспора порушує питання щодо відновлення храму Всіх Святих і створення меморіального парку на цій території.

У відкритому листі, адресованому одеському міському голові О. Костусєву, послу Чеської Республіки І. Почуху, начальнику управління з охорони культурної спадщини ОДА Н.Штербуль, який поширюють учасники руху «Порятуємо Одесу!», говориться про занепокоєння городяни ситуацією, що склалася навколо Першого кладовища. Автори листа розцінюють існування і функціонування на могилах різних так званих «культурних» і розважальних закладів та споруд (зоопарку, дитячих майданчиків, пивної, шашличної, «кімнати сміху», «стриптиз-шоу») як акт вандалізму, приниження пам’яті про предків.

Відкрите звернення — це заклик-вимога не допустити осквернення Старого кладовища, узяти його територію на державний облік і під охорону управління культурної спадщини та створити там мемо­ріальний парк усіх Великих Одеситів, чий прах покоїться на цьому місці й понині. А тут, на Старому кладовищі, свій вічний спочинок знайшли такі знамениті люди, як генерал Ф. Радецький, засновник одеської гілки де Рібасів — Фелікс де Рібас і його нащадки, генерал М. Каменський, поет і офіцер Л. Пушкін, генерал І. Сабанєєв, зірка німого кіно Віра Холодна, тисячі інших одеситів, які будували наше місто, творили його культуру…

З архівних матеріалів та досліджень відомо, що це кладовище — перше з часів заснування й освоєння Одеси. Воно увібрало в себе, як тоді було прийнято, кілька різних за конфесіями цвинтарів: християнське, караїмське, магометанське, іудейське, а також чумне кладовище і ділянку для самогубців. Найбільшу ділянку займало християнське кладовище, на вході до якого був один із перших православних храмів міста — собор Всіх Святих. У страшних в усіх сенсах 1930-х роках Перше міське кладовище було за­крите й пограбоване. Храм зруйнували.

Збір підписів проти розширення зоопарку за рахунок кладовища триває.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 3625
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua