РубрикиДуховність

Не скиглити, а діяти

Конкурс педагогів-україністів Одеси

Мова, як знаємо, це живий організм, якщо вона не звучить, то починає хворіти і врешті перероджується. Хворіє на духовну недугу і людина, котра не послуговується рідною мовою або ж змушена багато разів на день міняти мову. Певна річ, можна жити й так, але це не є повноцінним духовним життям, і нема на таку недугу ліків. І що б там не говорили, але однією з причин нинішнього нездорового стану українського суспільства, українського середовища є й байдужість українців до своєї мови, до своєї культури.

Нашу мову нищать та відсувають кудись на узбіччя суспільного життя. Нашу культуру замінюють чужомовним сурогатом. Як протистояти? Жалітися? Кому — тим, котрі прийшли, щоби зробити Україну неукраїнською, без українців? Чи одним перед одними скиглити й нарікати? Та ні ж бо: не треба мовчати, треба протестувати, вимагати. Але не тільки. Треба діяти — активно, енергійно. Допомагати всім, хто бодай щось робить у цій царині.

Український клуб Одеси оголошує конкурс педагогів-україністів серед учителів навчальних закладів міста. Досі жодна громадська організація нічого подібного не пропонувала — на жаль. Вважаючи необхідним не декларативно, а реальною підтримкою розвивати любов до української мови та літератури в нашому місті, організатори конкурсу прагнуть сприяти активізації творчого потенціалу вчителів, залученню їх до активної участі у творенні позитивного сприйняття державної української мови. А також допомогти вчителям та викладачам-україністам шляхом участі у такому щорічному конкурсі розвивати свою майстерність та виховувати дітей у дусі українського патріотизму. Конкурс має на меті відзначення кращих освітян, підтримку їх просвітянської і подвижницької діяльності в ім’я розвитку України. Встановлено кілька номінацій конкурсу. У першому турі це:

1. Урок української мови та літератури і методична розробка тематичного уроку.

2. Публікація на наукову, науково-методичну, науково-популярну теми, що має на меті у підсумку створення методичних збірників кращих уроків для допомоги молодим учителям.

3. Наукові роботи учнів — учасників та переможців олімпіад, Малої академії наук.

Другий тур передбачає проведення позакласного тематичного заходу в Українському домі.

Організатори конкурсу хочуть знайти та відзначити тих педагогів-викладачів, котрі професійно і творчо виховують та навчають школярів у дусі поваги до національної культури, історичної пам’яті, формування національної свідомості та піднесення духовності українського народу.

Роботи приймаються до 1 квітня, підсумки підбиватимуться до 16 вересня, а церемонія нагородження переможців та відзначення учасників конкурсу відбудеться 9 листопада 2012 року — в День української писемності і мови.

Переможці отримають спеціальні премії за перше, друге та третє місця. За пропозицією журі конкурсу, оргкомітет може встановити нагороди або призи за досягнення, які не передбачені основними умовами.

Роботи приймаються за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 77, Український дім.

Довідки за телефоном-факсом 722-09-66.

Про те, як зародилася ідея проведення цього конкурсу, «ЧН» розкажуть в одному з найближчих номерів.

 

Переглядів: 1032
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua