Ікс-фактор Віки Мамотенко

У її генетичному коді, а також ментальності й характері намішано чимало різних складових. По материнській лінії дід Фаат — татарин, бабуся Ольга — росіянка. Прожити основну частину свого життя їм випало у Таджикистані. Там же свого часу опинився й інший дід Віки, Анатолій, від якого пішло її українське коріння. До таджицького міста Курган-Тюбе (через гору — Афганістан) Анатолія Мамотенка направили на роботу до військкомату. Покохав молодий офіцер росіянку Тамару, одружився з нею, і там, на азійській землі, народився й виріс Вікин тато — Юрій. А ось доля самої Вікторії склалася так, що все її життя проходить в Україні.

У далекому 1993-у (за три роки до народження Віки) через громадянську війну, що спалахнула в Таджикистані після розвалу Радянського Союзу, Мамотенки вимушені були покинути рідне місто. Переїхали на Одещину, оскільки саме тут, у селі Балайчук, колись жили їхні прадіди. У Березівці, що неподалік того села, залишилися близькі родичі — вони й надали на першій порі необхідну підтримку та допомогу. Зараз Вікині батьки мають власний будинок на околиці райцентру. Тато працює на Одеській залізниці, мама доглядає домашню живність. Віка добре вчиться в школі, разом з тим багато допомагає по господарству. Вже освоїла всі премудрості приготування бринзи, що стало сімейною справою. Таким ремеслом, до речі, володіють далеко не всі селяни. А Мамотенки мають ще й свої «фірмові секрети» у цій справі. Робота не проста: потребує і праці, і розуму. Зате прожити допомагає. Старшу сестру Христину, меншого брата Юру і Віку у сім’ї виховано на прадідівських правилах. Діти змалечку знають прості й незаперечні речі: «Як дбаєш, так і маєш», «Добре роби — добре й буде», «Бджілка мала, а й та працює».

Поряд з працьовитістю є ще одна риса у Мамотенків — їм дано бачити прекрасне, цінити його і навіть дещо з того самим створювати. Вікина мама, Анфіса Фаатівна, добре малює, таким же талантом був наділений і дідусь Анатолій Васильович. У Вікторії проявилися гарні здібності до ліплення. Свою майстерність вона вже кілька років вдосконалює у гуртку кераміки, що діє при Березівському районному центрі дитячої та юнацької творчості. Надбала пристойну колекцію власних композицій-сувенірів. Теми обирає різні — що життя навіє. От побачила по телевізору сюжет про лебедів, які за аномальних морозів зимують на лимані під Одесою — і виліпила їх. Але не посеред льоду, а серед квітів! Зима ж, каже, не вічна. Треба зазначити, що роботи юної Віки Мамотенко вирізняються цікавим поєднанням: за тендітністю пластики ненав’язливо, але переконливо пробивається оптимізм. Так зазвичай творять ті, хто знає життя і цінує його неповторність. Не дарма кажуть: «Хто багато робив, той багато знає».

Після успіху на кількох районних виставках Віка отримала можливість взяти участь і в обласній. У дитячо-юнацькому конкурсі, на який її запрошено, задекларована обов’язкова умова — присутність бджілки у сюжеті. Тож Вікторія зараз працює над загальною композицією, окремими деталями роботи, яку готує на огляд в Одесі.

— Спочатку хотілося показати легкість і граційність героїні, — ділиться задумом Віка. — Але згодом вирішила інакше. Хай це буде трохи стомлена, але по-справжньому щаслива комаха. Ось присіла вона на якусь хвилинку після роботи посеред казкової природи. Відпочиває, насолоджується навколишньою красою. На душі спокійно і радісно. Хіба ж розквітало б усе так навкруги без її праці? Це вона запилювала ці квіти...

Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.
м. Березівка.

Переглядів: 1266
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua