РубрикиБез рубрики

Вісім версій ротації в РНБО

«Український тиждень» опитав вісьмох політологів щодо останніх призначень у вищих ешелонах влади. Більшість експертів схильні вважати, що призначення Андрія Клюєва головою РНБО є продовженням формування повністю підконтрольного президентові силового блоку.

Володимир Фесенко, голова центру прикладних політичних досліджень «Пента»:

— Щодо Раїси Богатирьової нема жодної сенсації. Останнім часом були чутки, що її можуть перевести в уряд і називалася якраз посада міністра охорони здоров’я. Тоді ж ішлося про посаду зі статусом, який відповідав би як амбіціям Богатирьової, так і тих людей, які стоять за нею, перш за все Ахметова. Йшлося про відновлення посади гуманітарного віце-прем’єра, який би став куратором гуманітарної та соціальної політики. Отже, це, а також переміщення Клюєва в РНБО означає, що серед віце-прем’єрів відбудеться перерозподіл функцій. Одразу виникає питання, хто стане міністром економічного розвитку. Якщо соціальна політика перейде до Богатирьової, міністром економічного розвитку знову зможе стати Сергій Тігіпко.

Та ключове питання: хто стане першим віце-прем’єром — і тут можливі несподіванки. Один варіант — це Тігіпко, який обіймає ті посади, які обіймав Клюєв. І якщо це станеться, це означатиме з дуже високою вірогідністю, що він стане першим номером списку Партії регіонів. Ще один варіант: перший віце-прем’єр Колесніков. І також на цю посаду може претендувати Хорошковський. А ще я не виключав би, що може з’явитися представник «сім’ї», людина близька до президента.

Переведення Клюєва в РНБО — реальне зменшення впливу Клюєва. За ієрархією ця посада четверта, але після Горбуліна і Порошенка у нас не було секретарів РНБО, які б серйозно впливали на державну політику. Клюєв займався поточною організаційною роботою в уряді, в РНБО такої роботи нема. З точки зору впливу на силові структури, президент керує ними особисто і посередник йому не потрібний.

РубрикиБез рубрики

Видавництво vs редакції: чи потеплішає?

Скандал навколо видавництва «Чорномор’я» набув чималого розголосу. Серед одеських журналістів навіть з’явилося таке поняття, як «холодомор». Для створення об’єктивної картини в очах громадськості минулої п’ятниці в прес-центрі «Одеса-медіа» відбулася прес-конференція, на яку запросили редакторів газет, що замерзають, представника Одеської облради та директора комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я».

Редактор газети «Юг» Ольга Кологрьова насамперед зачитала рішення господарського суду від 7 лютого цього року у справі за позовом видавництва «Чорномор’я» до газети «Юг»: «У задоволенні позову видавництву «Чорномор’я» було відмовлено повністю». Це підтверджує, наголосила вона, що жодних боргів перед видавництвом у редакції нема. Тему продовжив редактор газети «Чорноморські новини» Іван Мельник: «Ось у мене в руках акт звірки, датований другим лютого, підписаний бухгалтером видавництва «Чорномор’я» і нашим бухгалтером про те, що ніяких боргів за тепло, електроенергію та з інших комунальних платежів у нас нема. Так, є спірне питання щодо оплати послуг за обслуговування спільних приміщень, проте зараз воно розглядається у суді. Вердикт, винесений у подібній справі щодо «Юга», ви щойно почули». Звідси випливає питання: чому нема тепла там, де за нього заплатили, хто в цьому винен і про які борги редакцій говорить видавництво та облрада?

Редактор газети «Вечерняя Одесса» Лариса Бурчо розповіла, що розмови про начебто заборгованість редакцій перед видавництвом розпочалися після того, як директор «Чорномор’я» у липні 2010 року видав наказ, яким доручив бухгалтерії видавництва стягувати з усіх орендарів, а також редакцій, розміщених в адміністративному корпусі, додаткову оплату за обслуговування видавничих приміщень. Вона зауважила, що затрати на обслуговування приміщень закладені в калькуляції на друк газет, тобто у собівартості продукції. «Залишаючи ці затрати у вартості друку газет і водночас вимагаючи з нас ще й додаткову плату, видавництво хоче отримати подвійні гроші за одні й ті самі послуги, які, до речі, не надаються. Якщо у нас ламається сантехніка, перегорає лампочка тощо, ми йдемо шукати майстрів і за власні кошти все ремонтуємо. У зв’язку з цим ми відмовилися платити за подвійними тарифами, про що написали дирекції видавництва листа, в якому навели вищезазначені аргументи. Відтоді і тягнеться конфлікт», — розповіла Лариса Бурчо. Редактор підкреслила, що наразі ймовірність того, що редакції закриють, справді висока, адже в будівлі, де вони розташовані, не лише не включене опалення, а й взагалі нема води. Таким чином у пожежників, і не лише у них, є підстави «виселити» людей на вулицю.

РубрикиБез рубрики

Новий КПК захистить владу, а не народ

Україна давно очікує на цивілізований Кримінально-процесуальний кодекс (КПК), адже жити за радянським документом, ухваленим 1960 року, в демократичній країні неможливо. Минулого четверга Верховна Рада нарешті проголосувала в першому читанні за новий проект КПК. Утім, на жаль, він не вирішує нагальних проблем цієї сфери, а спрямований передусім на посилення репресивного тиску на громадян.

Відкинувши альтернативні законопроекти, провладна більшість взяла до роботи документ, напрацьований в адміністрації президента. Уже за місяць депутати обіцяють остаточно ухвалити новий кодекс. Такий поспіх викликає занепокоєння у правників, адже документ, що має кілька сотень сторінок, потребує широкої суспільної дискусії. Зрозуміло, що її ніхто навіть не ініціював. Що маємо?

— Цей кодекс передбачає створення під президентом України Януковичем справжнього НКВС, — заявив під час розгляду документа у ВР лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк. — Навіть більшовики не здогадувалися, що президент може отримати контроль над всією країною завдяки новій узурпаторській службі у вигляді СБУ. До її компетенції додатково передається 76 видів злочинів.

РубрикиБез рубрики

Рейдери «топлять» «Укрферрі»

Хвиля рейдерських захоплень власності, яка захлеснула Україну в останні півтора року, дійшла до сфери морського судноплавства.

Податкова міліція Одеської області провела обшуки і вилучення документів в офісах низки транспортно-експедиторських підприємств Одеси й Іллічівська, що обслуговують пороми національного перевізника України — судноплавної компанії «Укр­феррі». Обшуки пройшли також у помешканнях людей, близьких до керівництва компанії. Достовірне джерело повідомило, що до таких дій податківці вдалися на підставі порушеної кримінальної справи про нібито незаконне повернення компанії податку на додану вартість за шість місяців 2008 року.

РубрикиБез рубрики

Татарбунарська Аляска і передвиборна «свистопляска»

…Коли в січні 2012 року в Татарбунарську районну організацію полі­тичної партії «Фронт змін» надійшла заява від жителів сіл Дивізія і Безім’янка про незаконний демонтаж та вивезення сталевих труб на Саратську металобазу з полів, що входять до складу внутрішньогосподарських зрошувальних систем цих сіл, ніхто навіть уявити собі не міг масштабність цього безчинства.

Тільки за листопад — грудень 2011 року і січень 2012-го демонтовано понад 35 кілометрів внутрішньогосподарської зрошувальної мережі села Дивізія, 3 кілометри — в селі Безі­м’янка, а також близько кілометра магістральної зрошувальної мережі Дивізійської дільниці Татарбунарського міжрайонного управління водного господарства Дунай-Дністровської зрошувальної системи.

РубрикиБез рубрики

«Сирна війна»: економіка чи політика?

Росія так і не надала документів, що підтверджують наявність рослинних жирів у сирах українських виробників, заявляють у Союзі промисловців та підприємців України. Оскільки заборона на ввезення цих сирів у РФ триває, Україна звернулася до третьої сторони — незалежних іноземних лабораторій. Водночас політологи у «сирній війні» вбачають спробу політичного тиску на Україну.

Державна ветеринарна і фітоса­нітарна служба України надіслала зразки українського сиру в іноземні лабораторії для експертизи на відповідність стандартам якості. Про це повідомив голова Держ­ветфіто­служби Іван Бісюк. Відповідаючи на запитання, чи за результатами дослі­дження будуть якісь дії або санкції, він сказав: «ці результати, швидше за все, для підтвердження того, що ми правильно проводимо дослідження в нашому інституті та наших лабораторіях».

РубрикиБез рубрики

Чорне чи блакитне — все одно золото

13 лютого минув місяць відтоді, коли міністр енергетики Юрій Бойко заявив, що впродовж цього року уряд планує перевести всю теплоенергетику на використання вітчизняного вугілля. Це сталося у розпал нового загострення газової суперечки з «Газпромом», коли Київ зрозумів, що отримати російський газ по 220 — 230 доларів за тисячу кубів можна лише ціною величезних економічних та політичних поступок Москві.

«Ми переводимо всі наші ТЕЦ на вугілля. На це знадобиться приблизно рік, але ми цю роботу вже почали», — заявив тоді Юрій Бойко. За словами міністра, переведення українських ТЕЦ на вугілля дозволило б зекономити до 6 мільярдів кубів дорогого імпортного газу, а загалом, за його оцінками, Україна за рік має скоротити споживання російського газу чи не вдвічі — до 27 мільярдів кубометрів.

Однак у лютому 2012 року морози не дозволили Україні використовувати менше російського газу. У «Газпромі» навіть заявляли, що у перерахунку на річне споживання Україна в деякі дні відбирала понадконтрактну норму газу. У «Нафтогазі» ж заперечували це і казали, що покривають завищений «морозний» попит за рахунок газу, накопиченого у підземних сховищах.

РубрикиБез рубрики

Професійні захворювання

Не секрет, що навіть улюблена і бажана робота не застрахована від певних ризиків та неприємностей. Багато професій пов’язані з небезпекою і шкодою для здоров’я. Навіть прості офісні працівники, і ті ризикують здоров’ям, просиджуючи нерухомо по кілька годин у своїх кабінетах. Сьогоднішня розмова — про професійні захворювання.

Давайте спочатку розберемося, що мається на увазі під профзахворюванням. Офіційне визначення звучить так: «Професійне захворювання — це хронічне або гостре захворювання, причиною якого став тривалий вплив на працівника шкідливих виробничих факторів». Не варто плутати його з нещасним випадком на виробництві, це зовсім інша категорія.

РубрикиБез рубрики

«Пульс податкової»

Телефонна лінія «Пульс податкової» — номер (044) 284-00-07 — працює за принципом call-back: податківці не тільки приймуть звернення, а й повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

За цим номером можна телефонувати цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники ДПС, у неробочий — інтерактивний автовідповідач.

РубрикиІсторія

Півтори тисячі експонатів про вісім десятиліть

Одещина у документах — локальний зріз 80-річної історії

21 лютого в ОННБ ім. М. Горького відбулося відкриття масштабної книжково-документної виставки «Одещина — регіон економічної ста­більності, національної злагоди та культурного різноманіття», присвяченої вісімдесятиріччю утворення Одеської області. На ній представлені видання, фотоматеріали, які розкривають історичний поступ області, діяльність її жителів в умовах спершу радянської держави УРСР — СРСР та відродженої незалежної Української держави. Сумарно виставка представляє близько 1,5 тисячі експонатів.

Історію Одеської області важливо розглядати у контексті часу. Територіальні межі нового адміністративного утворення зазнали відчутних трансформацій у 1932-у, 1937-у, 1939-у, 1954-у та в інші роки. Її формуванню у нинішніх кордонах передувало кілька етапів, коли відбувався поступовий відхід від адміністративного поділу на губернії (1925), притаманного імперії, що канула в Лету, та округи (1930). Це також диктувалося федеративним устроєм СРСР, декларативною самостійністю союзних республік, необхідністю їх уніфікації. Вирішальними були, з одного боку, стабільно високий рівень економічного, науково-культурного та освітнього потенціалу Одеси (спершу область включала такі міста, як Кіровоград, Херсон і Миколаїв); з іншого — посилення централізації, важелів адміністративного управ­ління, ліквідації залишків адміністративно-економічної української автономії. Зрештою, політичними чинниками — встановлення в країні новим режимом тотального контролю. Не слід забувати, що подібна адміністративна реорганізація відбувалася в умовах проведення жорсткої колективізації та форсованої індустріалізації, масових селянських виступів (повстання 1920 — 1930 років), що, зрештою, закінчилося Голодомором 1932 — 1933 років та політичними репресіями.

РубрикиБез рубрики

Нема кінця степу і дорозі, або Про те, як монах чумаком був

Закінчення. Початок у номерах  за  28 січня, 4  та 9 лютого.

Із  спогадів  самітника к-ської  пустині

Бували й інші пригоди в дорозі. В херсонських степах жило тоді хуторами немало волохів, які залишились з першого заселення тих місць; тепер їх і сліду вже нема. Немилосердні то люди були і промишляли над нашим братом чумаком за потраву начебто їхніх посівів та сінокосів. Ось який випадок був з нами.

Проїхали ми село Жеребкове, Ананьївського повіту, вийшли в степ, вибрали зручне місце і так зупинилися в обід попасти. Повипрягали волів; воли пасуться, а ми кашу варимо. Звідки не візьмись волох на коні верхи. Під’їхав до волів, відбив від гурту одного вола й погнав перед собою. Ми повилазили на вози й дивимось, куди він пожене. Бачимо, за пагорбом в балці труба від хат завиднілася, значить хутір; туди й погнав волох вола і все немилосердно б’є його арапником. Відрядили ми трьох товаришів виручати вола. Приходять вони до того хутора; бачать, багаті люди живуть: хати добротні, городи хороші, багато хліба, худоби, робітників. Тільки стали в балку спускатись, а назустріч їм два волохи, батько й син — той самий, що вола погнав. Кланяються їм наші, просять вола віддати, а ті як накинуться на них:

— А мій чумак арнавут пас, сякий-такий син, польщак… — кричать оби­два волохи. Траву рвуть і зі злістю кидають нашим в очі, даючи тим знати, що наші воли попсували їхню пшеницю-арнаутку.

РубрикиБез рубрики

«Моя душа блукала серед моїх вірних...»

Так говорив патріарх Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий у дні найтяжчих випробувань, що випали на долю його рідної Церкви і його самого — і долі ці невіддільні одна від одної.

Цими днями синод єпископів УГКЦ, який відбувся 8 — 9 лютого, оголосив 2012-й роком патріарха Йосифа (Сліпого) на честь 120-ліття від його народження.

Українська греко-католицька церква дала українському народові багато видатних ієрархів — щирих патріотів та відданих Україні меценатів, видатних вчених, мудрих та далекоглядних наставників-пастирів. Згадаймо лишень такі історичні постаті, як Іпатій Потій, Михайло Рогоза, Йосип-Вельямін Рутський, кардинал Сембратович, Йосиф Сліпий… Було, що й цілі роди вірно служили своїй Церкві — Шум’янських, Левицьких, Шептицьких…

РубрикиБез рубрики

Хай тобі насниться ковиловий степ...

До 70-річчя від дня народження відомого українського прозаїка Георгія Миколайовича Горста

Якось так виходило, побратиме Георгію, що, читаючи твою прозу, особливо збірку оповідань «Днесь» і романи «Погибель Джинестри» та «Напуст», я, попри глибоке захоплення сюжетами та соковитою, лаконічною мовою, забував, що ти ж одесит. Бо мені, степовику від наро­дження, між рядками увесь час ввижався ковиловий степ. Що за диво — і нині не можу пояснити. Ну, звичайно ж, про степ у цих творах йшлося. Хоч не він, степ, був начебто головним героєм. Але саме в ньому, у найглибшій глибині душі нашого рідного степу, відбувалися усі грандіозні події і V —X і XII, і XIV —XVIII століть. І навіть страшна чума, що виморозила місто Джинестру, яке потім відродилося і стало нинішньою Одесою… А було ж і було багато ще чого й до Одеси, котрій не 200, не 300, а не менше як 600 літ. Та не хочу сперечатися з базікалами. Ми своє, українське, знаємо, а ви хоч і лусніть від заздрості, відаючи усе ж про нашу стару старовину. Чи так, брате?..

РубрикиБез рубрики

Ми — діти українського сонця

А давайте нинішньої холоднечі оглянемося назад, пригадаємо осінь! Можливо, хтось заперечить, мовляв, навіщо, вона ж така нудна і похмура... Але я не згодна з такою думкою! Згадайте фантастичний жовтневий листопад, щедрий вересневий сад, засноване павутинням бабине літо....

Приємним спогадом зринуло у пам’яті й осіннє свято, зорганізоване та проведене нами — вихованцями народознавчих гуртків «Водограй», «Калинонька» та «Стожари» міста Теплодара. У нашому кабінеті, прибраному по-осінньому, у віночках з листя та калини зібралися всією дружною компанією шанувальники рідного слова.

РубрикиЗдоров’я

Найстрашніша хвороба — гепатит

Ситуація з захворюваністю на вірусні гепатити в Україні набуває загрозливих форм. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2020 році саме гепатит буде найстрашнішою хворобою у світі. Про це розповів завідуючий відділенням гепатитів Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського професор Сергій ЯСЕНОВИЙ.

— Сергію Петровичу, ВООЗ озвучила невтішні прогнози щодо захворюваності на гепатит у світі. Як виглядає зараз ситуація із поширенням цієї хвороби в Україні?

— І справді, експерти ВООЗу наголошують, що за 10 років гепатит буде однією з найбільших проблем людства. Тому що, через прихований перебіг, хвороба може поширюватися надзвичайно швидкими темпами.

Хоча в Україні і зараз ситуація з гепатитами складна. Всі ми знаємо про те, що існує епідемія ВІЛ і СНІДу. Але хворих на гепатит «В» і «С» значно більше. ВІЛ-інфікованих 200 тисяч, а інфікованих гепатитом — мільйони. Це близько 10% від усього населення України. До речі, конкретної статистики нема. Хронічний гепатит почали реєструвати нещодавно. Точних гемологічних даних теж нема. Десятки тисяч людей живуть, не знаючи, що хворі на гепатит.

РубрикиЗдоров’я

Каші — довголіття наше

Регулярне вживання в їжу круп збільшує тривалість життя на 20%, стверджують вчені з Національного інституту раку, що у місті Роквілл, США.

У дослі­дженні взяли участь 400000 осіб. Упродовж 20 років вони постійно брали участь в опитуванні про своє харчування, заповнюючи анкети. З часом з’ясувалося, що люди, які регулярно вживали каші, значно рідше вмирали від ракових захворювань. У тих, хто щодня вживав не менше 25 грамів крупи, ризик смерті зменшувався більш ніж на 20% порівняно з тими, хто з’їдав щодня менше 15 грамів крупи.

РубрикиЗдоров’я

Фізкультура додає... розуму

Нідерландські вчені виявили, що фізична активність допомагає дітям краще вчитися. Про це повідомляють західні ЗМІ.

Дослідники протягом кількох років спостерігали за 12 тисячами школярів у віці 6 — 18 років, які проживають в різних країнах світу. Результати спостереження продемонстрували, що фізично активні діти, як правило, добре вчаться. Фізичні вправи допомагають поліпшити циркуляцію крові в мозку, знижують рівень стресу, покращують настрій та підвищують працездатність, стверджують науковці.

РубрикиБез рубрики

Ні люті морози, ні грип уже не дошкулятимуть

Україна пережила найхолодніший період цієї зими. За повідомленнями Українського гідрометеорологічного центру МНС, 10 — 12 лютого на території нашої держави спостерігалося посилення морозів до мінімальної позначки мінус 25 — 30 градусів за Цельсієм, а в деяких областях температура повітря була навіть нижчою за 30 градусів. Але це вже позаду. У найближчі дні, за прогнозом Гідрометцентру, територією України пройде невеликий циклон, завдяки якому дещо потеплішає та випаде сніг. Надалі температура поступово підвищуватиметься. Весна ж, прогнозують синоптики, прийде до нас в середині березня, не раніше.

Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ поінформував про кількість постраждалих осіб від переохолодження та обморожень у період з 26 січня по 13 лютого. За допомогою до лікувальних закладів за цей час звернулася 4651 особа, госпіталізовано — 3360 людей, померло в лікувальних закладах 18. Тільки в Одесі за вказаний час діагноз «переохолодження» був поставлений 82 городянам, 80 з яких довелося госпіталізувати. Діагноз «обмороження» отримало 12 людей. Усім було надано медичну допомогу.

РубрикиБез рубрики

Звірі не голодують

Сильні морози скували землю намертво. В лісі стало холодно і голодно. Особливо в важкій ситуації опинилися дикі кабани, які в основному добувають їжу із землі. Рештки корінців, личинки шкідників, що зимують в землі, насіння деревних порід, що попадали на землю, все це добувалося шляхом розкопок потужним рилом.

Мороз зробив своє діло. Ніяких «свинячих потужностей» вже не вистачає, щоб зробити розкопки і добути їжу. Тому на допомогу має прийти людина.

РубрикиБез рубрики

Догойдають до... лікарні

Торішнього серпня в одному з дворів Харкова з опор зірвалася гойдалка. Від падіння восьмирічний хлопчик отримав перелом шийного відділу хребта, внутрішню тріщину черепа, гематоми... Тоді місцеві чиновники запевнили: майданчик було встановлено ще за радянських часів, а тому на балансі комунального підприємства, яке стежить за справністю каруселей у дворах, він не числився. Чи варто боятися лише радянських гойдалок? Чи безпечні сучасні майданчики, на яких щодня бавляться діти?

На сайті однієї з компаній, яка за­ймається виготовленням та продажем дитячих майданчиків, вміщено таблицю, де є графа з нормами безпеки таких майданчиків і графа з описом того, що є насправді. Ось, наприклад, деякі записи: «Відповідність нормам і стандартам благоустрою прибудинкових територій — спасибі за те, що хоча б щось є» або «Перед­виборна кампанія кандидатів допомагає упорядковувати місто — зліплені нашвидкуруч (встигнути за тиждень, до виборів!) вироби, максимально здешевлені і покликані протриматися лише до дня виборів»... Здалося, ніби бізнес-компанія спеціально нагнітає ситуацію задля збільшення обсягів продажу своєї продукції. Проте…

РубрикиБез рубрики

Невмируща торба

В Україні, хочеться в те вірити, скоро зможуть заборонити одноразові поліетиленові пакети. Як це давно вже зробили в країнах цивілізованої Європи та практично й у багатьох інших державах світу. Фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили законопроект, яким передбачається заборонити виробництво, імпорт і поширення пакетів об’ємом менше 20 літрів і товщиною менше 0,025 мм. Йдеться про безоплатну упаковку, в яку ми насипаємо чи кладемо продукти в магазинах. Тоненьку, для нас зручну, але надзвичайно шкідливу.

Допитливі відслідкували, що в середньому такі торбинки «живуть» не довше 20 хвилин (як правило, по дорозі з магазину додому, а вдома все з них викладаємо в холодильник чи шафки, пакетики ж — у смітник), а розкладатимуться — від 200 до 500 років!

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua