РубрикиБез рубрики

Багатократ розтиражована брехня

Як воду в ступі товчуть одні і ті ж звинувачення-неправду і високі посадовці, і дрібні чинуші, призначені на посади тими посадовцями, ще й аноніми їм підспівують в унісон. Отож, як і обіцяли в минулому номері газети, сьогодні розкажемо вам історію тиражування цієї брехні.

«Першою ластівкою» стала стаття за підписом директора видавництва «Чорномор’я», шеф-редактора газети «Одесская реклама» В.І. Носача «Шум из ничего, или Почем свобода слова», опублікована 22 грудня 2011 року в названій газеті, яку, до слова, видавництво вже встигло чи то продати, чи то переуступити права іншому видавцеві.

Саме в цій статті були сформульовані звинувачення, які надалі неоднократ повторювалися. Ось кілька цитат: «Газети «Юг» і «Чорноморські новини»... значну частину приміщень, переданих їм у користування, здають в оренду, не маючи на це жодного права. Цими діями завдають прямого збитку бюджету області». А далі автор-директор пише таке: «Видавництво оформило всі правовстановлюючі документи на весь поліграфічний комплекс і на сьогоднішній день, згідно з власним статутом, має право розпоряджатися всім переданим на баланс підприємства майном, у тому числі й приміщеннями, які займають редакції...» У цій же статті названо і суми, які начебто заборгували редакції видавництву: «На сьогоднішній день загальна сума боргу газети «Юг» за фактично надані послуги складає 52931 грн, а «Чорноморських новин» — 66742 грн. ТОВ «Редакція газети «Вечерняя Одесса»... приміщень в суборенду не здає, також має борг у розмірі 49925 грн»...

Минає місяць. І вже за підписом голови облдержадміністрації Е.Л. Матвійчука, «великого друга нашої газети», летить до Києва депеша, в якій, зокрема, стверджується: «Видавництво «Чорномор’я» оформило всі правовстановлюючі документи на весь по­ліграфічний комплекс і згідно з власним статутом має право розпоряджатися усім переданим на баланс підприємства майном, у тому числі й приміщеннями, які займають редакції газет «Юг» та «Чорноморські новини»...» Звісно ж, і про нас, «злісних неплатників» згадується: «...залишаються невиплаченими виставлені видавництвом «Чорномор’я» рахунки за використання тепла, електроенергії та інші комунальні послуги, зворотно-експлуатаційні виплати (ЗЕВи), які з минулого року видавництво почало нараховувати... загальна сума боргу газети «Юг» за фактично представлені послуги становить 52931 грн, «Чорноморських новин» — 66742 грн»... Цей лист, датований 25 січня, голова облдержадміністрації надіслав голові міжвідомчої робочої групи Д. О.Чепак (прес-секретар Президента України Віктора Януковича).

Якась дивина та й годі: минув місяць, а суми зосталися незмінними. Але ж і видавництво працювало, і газети виходили, і фінансові розрахунки здійснювалися... Та ба, як бачимо, ще в грудні оприлюднена неправда повторюється майже дослівно.

Час біжить далі. Редакція газети «Чорноморські новини» та КП «Видавництво «Чорномор’я» проводять звірку взаємних розрахунків, де в акті від 3 лютого, підписаному сторонами, бухгалтер видавництва підтверджує: за електроенергію, водопостачання і водовідведення редакція розрахувалася повністю, сальдо за цими платежами — нуль гривень нуль копійок. Але саме в цей день, спілкуючись з журналістами, голова обласної ради Микола Пундик знову твердить: «редакції заборгували за комунальні послуги... «Вечерняя Одесса» — 47943 гривень, «Юг» — 52265 гривень, «Чорноморські новини» — 63285 гривень».

Минули вихідні, і вже в коментарі каналу «АТВ», як повідомляється на сайті обласної ради, Микола Пундик повторює: «редакції винні», щоправда, цього разу називає ці суми «боргами за оренду». Більше того, Микола Володимирович каже, що, за умови підписання договору про оренду приміщень з обласною радою, вона, рада, готова надати редакціям пільгу й брати за оренду приміщень лише одну гривню в рік. При цьому голова самоврядного органу забуває, що така угода між радою та «Вечерней Одессой» укладена, але це аж ніяк не захистило наших колег від таких самих необґрунтованих нападок-звинувачень і фінансових претензій.

І, нарешті, вчора, 10 лютого, на сайті misto.odessa.ua з’явилася анонімна «Точка зору» (анонімна, оскільки під нею не було жодного підпису) з назвою «За что борются редакции одесских газет: за свободу слова или за свой кошелек?». Знову ті ж звинувачення, що редакції незаконно здають приміщення в оренду, а відтак багатіють з того і бояться, судячи з заголовку, «за свій гаманець». Ця брехня потребує окремої розмови, і не будемо сьогодні на ній акцентувати увагу. Зауважимо лише, що самі ж автори опусу визнають: «Вечерняя Одесса» не здає своїх приміщень в суборенду — то в чому зацікавлений «гаманець» цього колективу? До цієї теми ми повернемося, коли закінчаться судові процеси, які тривають в господарському суді Одеської області. Крім цього анонім знову, як папуга, повторює: редакції винні і крапка.

А тим часом, як ми уже повідомляли, у вівторок, 7 лютого, господарський суд відмовив видавництву «Чорномор’я» у задоволенні його позову про стягнення з газети «Юг» 52 тисяч гривень. Виходить, претензії-звинувачення безпідставні і не обґрунтовані? Слухання аналогічних справ щодо «Чорноморських новин» та «Вечерней Одессы» ще тривають, а тому не буду забігати наперед, коментувати їх перебіг.

Але про те, що розрахунки і хитромудра арифметика видавництва, на підставі яких з’явилися «борги» редакцій, придумані, як кажуть наші сусіди-росіяни, «от потолка», свідчить хоча б такий ось факт. Упродовж дев’яти місяців видавництво вперто виставляло редакціям рахунки на сплату земельного податку, попри те що редакції не є його платниками і неодноразово наголошували на неправомірності таких розрахунків. Схаменувшись, «Чорномор’я» запропонувало підписати акт здачі-приймання робіт (надання послуг) з від’ємними показниками. Ви, шановний читачу, бачили коли-небудь надані роботи (послуги) на мінус 827 гривень? За дев’ять місяців таких «послуг» набігло на чотири тисячі сімсот шістдесят три гривні. Саме таким чином намалювалися й інші «борги», в яких нас звинувачують.

Але багатократне повторювання «винні» та «приміщення наші», озвучене посадовцями, чиновниками й анонімами, має, вочевидь, сформувати в громаді такий собі образ редакцій-ворогів, злісних неплатників та ще й загарбників чужих приміщень. Панове, творці і глашатаї цих звинувачень, не обманюйте людей, правда все одно рано чи пізно стане відомою. А на цьому етапі проявіть принаймні повагу до суду, в якому слухаються справи і щодо приналежності приміщень, і щодо фінансових претензій з боку видавництва.

Ольга СІРА,
заступник редактора газети «Чорноморські новини».

Переглядів: 812
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua