РубрикиЗдоров’я

Ворог серця — хліб?

Хліб очолив список продуктів, найнебезпечніших для здоров’я серця. До списку ворогів людського «мотора», складеного експертами Центру з контролю і профілактики захворювань (США), потрапили також ковбаси, піца, макаронні, хлібобулочні і деякі м’ясні вироби, їжа швидкого приготування, сири, картопляні чіпси, попкорн.

Втім, зазначають фахівці, винні в хворобах серця і судин не самі продукти, а сіль, що міститься в них, оскільки вона провокує розвиток підвищеного артеріального тиску. Відтак експерти цього центру рекомендували американським виробникам продуктів харчування на чверть зменшити використання солі, що, за підрахунками, дозволить зберегти 30 тисяч життів.

Нам, українцям, до цієї інформації слід поставитися особливо уважно, адже в нашій країні смертність від серцево-судинних захворювань у 2 — 4 рази вища, ніж в інших державах. Саме ці хвороби стають в Україні причиною 67% смертей.

Гадаємо, у цьому контексті, вам будуть цікавими кілька порад, які допоможуть подбати про здоров’я серця, його справне функціонування, зміцнення серцевого м’яза. Отож.

Позитивно на серце впливають:

1. Правильний раціон. Серце любить вітаміни групи В, які покращують жировий обмін. Їх багато в зернових, м’ясі та субпродуктах. А також вітаміни С (цитрусові, ягоди) і Р (помідори, гречка, капуста), що зміцнюють судини. Крім того, серцю постійно потрібен йод, якого багато в морепродуктах.

2. Рух. Серцевий м’яз зміцнюють регулярні заняття спортом. Наприклад, біг, плавання, йога, а також піші прогулянки на свіжому повітрі.

3. Стабільність. Насамперед — в емоціях: від стресів серце зношується вдвічі швидше. Важливо не засмучуватися через дрібниці та вчитися «робити з лимона лимонад».

4. Здоровий сон і відпочинок. Хронічна втома і постійне недосипання шкодить серцево-судинній системі. Тому намагайся спати не менше 8 годин на добу, дотримуватися режиму харчування (не пропускати обід на користь роботи) і відпочивати щонайменше 1,5 години після трудового дня, перш ніж братися до домашніх справ.

5. Сніданок. За словами експертів, люди, які не звикли снідати, значно більше схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Відмова від сніданку змінює обмін речовин — й організм починає запасати жир. Переважно організм схильний добирати недоотримані вранці калорії, до того ж з надлишком, за рахунок шкідливої калорійної та жирної їжі. Експерти рекомендують не відмовлятися від сніданку. Й обов’язково з’їдати вранці грейпфрут — він допомагає знизити рівень «поганого» холестерину в крові.

Що шкодить серцю:

1. Зайва вага. Створює додаткове навантаження на серце. Інфаркт у повних людей трапляється у чотири рази частіше, незалежно від віку.

2. Куріння. Викурена цигарка звужує артерії, підвищує кількість серцевих скорочень і спалює вітамін С. Крім того, нікотин сприяє утворенню тромбів.

3. Алкоголь. Викликає різке розширення, а потім звуження судин, що зношує серце.

3. Їжа з холестерином. Переважно це напівфабрикати, фастфуд і жирні продукти тваринного походження. Надлишок холестерину відкладається в судинах, перешкоджаючи нормальному плину крові.

Переглядів: 927
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua