РубрикиСуспільство

Ситий голодного не розуміє

Подальше збільшення соціального розриву між бідними й багатими українцями може незабаром призвести до вибухонебезпечних настроїв у суспільстві. Таку думку в коментарі «Укрінформу» висловив керівник центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Проблема тотального розриву між багатими й бідними в Україні реально існує, і відчуття соціальної несправедливості в суспільстві наростають. Якщо її не вирішувати, це автоматично означає накопичення «вибухонебезпечного матеріалу», тобто протестних настроїв, які рано чи пізно будуть спрямовані проти влади та персоналій, що ототожнюються з несправедливим багатством», — вважає політолог.

Водночас, за словами експерта, показник соціального розшарування в Україні все-таки не найгірший. «Гірше за нас — Південно-Африканська Республіка, Бразилія... Розрив між багатими й бідними зростає навіть у комуністичному Китаї», — додав він.

«На жаль, серйозної системної нової соціальної політики, яка зменшила б розрив між багатими й бідними, як не було, так і нема», — зауважив експерт. На переконання Володимира Фесенка, щоб зарадити цій проблемі, потрібна активніша соціальна політика, спрямована на вирівнювання доходів українських громадян. При цьому він визнав, що за рік-два з цим завданням впоратися неможливо.

З іншого боку, на думку політолога, за проблему «бідних — багатих» відповідальні не лише українські політики, а й великий бізнес. «Нині великий український бізнес поводиться занадто егоїстично, не звертаючи увагу на реальний стан речей. Нахабне й зверхнє ставлення олігархів до пересічних українців — це нераціональна й небезпечна позиція. Якщо вона не зміниться, то вони опиняться перед серйозними загрозами для свого майбутнього», — застеріг керівник центру прикладних політичних до­сліджень «Пента».

Переглядів: 1068
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua