РубрикиЕкономіка

Україна — «економічний тигр»?

Найбільший банк Великобританії і другий за розмірами у Європі — HSBC — зробив прогноз розвитку топ-100 економік світу до 2050 року. Відповідно до цих розрахунків, клуб великих економік світу, які швидко ростуть, покинуть Росія і Бразилія, а їхнє місце займуть Чилі, Перу та... Україна. Попередній прогноз HSBC (на десятиліття, що минуло) виявився близьким до реальності.

Банк HSBC фактично запропонував альтернативний варіант концепції клубу великих економік світу: з переліку тих, хто швидко росте, випадуть Бразилія і Росія, чиї господарки додаватимуть «лише» по 3 — 5% на рік. Лідерами росту стануть Філіппіни, Чилі, Перу та Україна — спрацює ефект низької бази, хороша демографія (це не стосується України) і поліпшення законодавства.

Свій прогноз розвитку ста великих світових економік група аналітиків банку HSBC на чолі з Карен Уорд зробила на основі демографічних та соціальних тенденцій: народжуваність, рівень здоров’я нації, освіта населення. Враховувалася також поточна інвестиційна привабливість: захист прав власності, вплив держави на економіку, рівень демократії та монетарної політики влади.

За такою ж формулою аналітики банку вже робили прогноз на 2000 — 2010 роки, і він виявився близьким до реальних результатів. Тепер розрахунки-передбачення охопили чотири наступні десятиліття.

Щодо нашої сусідки Росії, то, за прогнозом HSBC, у найближчі 40 років її економіка, як уже мовилося, приростатиме лише на 3 — 5% за рік. Щоправда, це не завадить їй опинитися у десятці найбільших економік світу. Попереду будуть лише Китай, Індія та США. Темпи росту РФ виявляться вищими, ніж у розвинутих країн, вищими, ніж у Бразилії, але нижчими, ніж у «новітніх тигрів».

До останніх експерти несподівано зачислили Україну — вона єдина з великих країн Східної Європи буде рости дуже високими темпами. Цьому, на думку британських банкірів, сприятимуть розвита система осві­ти та демократичні реформи. Росту не перешкоджатиме навіть те, що чисельність населення, за прогнозом, знизиться на 25% (на 10 мільйонів осіб).

Проблеми Росії, як вважають експерти, — це (поряд з інвестиційним кліматом) саме її демографія. Працездатне населення РФ, згідно з прогнозом ООН, який HSBC брав за основу для своїх демографічних розрахунків, скоротиться на третину.

У прогнозі аналітиків британського банку найбільше вражає те що за швидкістю росту економіки на перше місце у світі вийдуть Філіппіни, які наздоженуть Японію. У Латинської Америці лідером стане Перу, чия економіка прибавлятиме в середньому на 5,5% (це пов’язано зі швидким ростом населення країни).

До тридцатки найбільших економік світу до 2050 року ввійдуть 19 держав, які зараз належать до країн, що розвиваються.

Отож, передбачають у HSBC, «новітні тигри» (а серед них, нагадаємо, названо й Україну) майже наздоженуть Японію.

Переглядів: 2313
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua