Чорна мітка як тріумф?

Верховна Рада відкликала Андрія Шевченка з посади голови Комітету з питань свободи слова та інформації. За відповідну постанову 13 січня проголосували 245 депутатів. Із них: 187 — представники фракції Партії регіонів, 20 — Народної партії, 10 — позафракційні, 2 — «Нашої України — Народної самооборони», 25 — Комуністичної партії, 1 — «Реформи заради майбутнього».

Після голосування депутат з Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив, що більшість готова підтримати сьогодні кандидатуру, запропоновану опозицією. Представники «БЮТ — Батьківщина» знову запропонували кандидатуру Андрія Шевченка. Спікер Володимир Литвин пообіцяв поставити її на голосування, коли будуть вичерпані інші питання порядку денного.

Депутат від «НУ — НС» В’ячеслав Кириленко сказав, що спроби зняти Андрія Шевченка зумовлені бажанням більшості напередодні виборів «забрати комітет і знищити свободу слова». Він вважає цю ініціативу представників Партії регіонів розправою над Андрієм Шевченком «як професіоналом та українцем».

Сам Андрій Шевченко заявив, що за його звільненням з посади є лише «політичний та персональний мотив». При цьому він наголосив: «Я сприймаю чорну мітку від влади як визнання того, що ми робили гарну справу», додавши, що сприйматиме відставку як свій четвертий «Телетріумф». «Не всіх можна купити посадою і не всіх можна залякати відставкою. Де б я не був і не працював у житті, все, що стосується свободи слова, для мене завжди буде пріоритетом», — сказав він.

Зі свого боку Олена Бондаренко (Партія регіонів) звинувачувала Андрія Шевченка у тому, що він, живучи у Києві, до минулого року тримав за собою депутатський номер у готелі, який обходиться державі у 800 гривень на добу, у перевитратах у користуванні службовим телефоном та користування державним автомобілем.

Представник БЮТу Сергій Сас наголосив на тому, що звинувачення пані Бондаренко не стосуються справи, а у рішенні Комітету з питань свободи слова та інформації, яким було висловлено недовіру пану Шевченку, йшла мова про інше. Зокрема, за його словами, профільний комітет не рекомендував відкликати зі своєї посади голову, а лише звертався до голови парламенту. Тому, на його думку, це питання мав розглядати регламентний комітет, перед тим як виносити на обговорення до зали.

Олег Зарубінський («Народна партія») запевнив, що його фракція підтримає лише кандидатуру від опозиції.

Як повідомляє «Телекритика», 11 січня Олена Бондаренко звинуватила Андрія Шевченка у «розвалі роботи комітету», спробах політизувати діяльність комітету та «підім’яти» під себе секретаріат, зловживанні службовим становищем та перевищенні повноважень, систематичному прийнятті одноосібних рішень та спробах видати їх за колегіальні.

«Батьківщина» назвала відсторонення Андрія Шевченка рейдерською атакою на комітет.

22 грудня 2011 року комітет висловив недовіру своєму голові голосами шести членів з дев’яти присутніх (Олена Бондаренко, Володимир Ландік, Микола Баграєв, Орест Муц, Олексій Федун з фракції Партії регіонів та Олександр Голуб з КПУ). Представники опозиції — Олександр Абдуллін та Олена Кондратюк з фракції «БЮТ — Батьківщина» і Юрій Стець з фракції «НУ — НС» — перед голосуванням залишили залу комітету. Ще один член комітету, бютівець Віктор Уколов, не був присутній на засіданні.

Андрій Шевченко очолював Комітет з питань свободи слова та інформації з вересня 2010-го.

Переглядів: 1074
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua