РубрикиНа Думській

Дворик — не земля, на ньому не заробиш

Депутатів, що поспішали на сесію міської ради, на Думській площі чекали мітингувальники під прапорами «Фронту змін», «Батьківщини», НРУ та інших партій, а також просто одесити, які прийшли висловити те, що наболіло за рік, і своє ставлення до міського керівництва загалом. Для тих, хто бажав виступити, був встановлений відкритий мікрофон, а для письмових «побажаннь» — книга скарг.

Найбільше одеситів турбує тотальний розпродаж міста, що відбувається повсякчас. За потурання і сприяння нинішньої влади в Одесі продаються схили, санаторії, аеропорт, — обурювалися люди на мітингу. Представники опозиції вимагали відставки Олексія Костусєва, наполягаючи на проведенні відповідного референдуму.

Інвестори недобудованих житлових будинків, які також вийшли на Думську, просили у міської влади замінити забудовника, що не виконує своїх зобов’язань. «Люди вклали гроші, і їм ніде жити, — говорили активісти. —  Дехто з нас вимушений мешкати у незавершених будівлях — без комунікацій, без зручностей, без опалення».

Жителі колишньої Промислової, а нині вулиці Миколи Боровського, прийшли на мітинг і передали на сесію звернення щодо їхньої ситуації. Вони просили прийняти рішення про відведення земель під їх будинками, які зведені ще 50 років тому. Мешканці 130 домівок не можуть нині отри­мати документи на приватизацію через те, що за даними управління архітектури ця земля належить промисловій зоні.

Олексій Костусєв, як ми уже повідомляли, на сесію не з’явився. Було оголошено: через хворобу вкотре на лікарняному. Забігаючи наперед, зауважимо, що буквально у понеділок (а сесія відбувалася у п’ятницю) Олексій Костусєв знову керував на робочому місці.
Почалося засідання з бюджету Одеси на наступний рік. До речі, у цьому питанні ми опинилися «попереду всієї планети», точніше країни, адже кошторис нашого міста затвердили одним з перших в Україні — буквально наступного дня після прийняття Верховною Радою головного фінансового документа держави.

Окрема стаття міського кошторису — борги. Одне із важливих зобов’язань міста — повернути до кінця 2012 року 40 мільйонів швейцарських франків. Обіцянки-намагання Олексія Костусєва реструктуризувати цей борг, перевести його в гривні, закінчилися провалом. Директор департаменту фінансів Світлана Бедрега розповіла, що Мінфін надав дозвіл на реструктуризацію боргу і переведення його у гривневий еквівалент, була домовленість і з банком, але він нещодавно відмовився від цього кроку через дефіцит гривні. «Сума у 360 мільйонів гривень, якщо перевести франки у гривні, яку потрібно віддати у грудні наступного року, — не підйомна для міського бюджету. Вочевидь, доведеться шукати новий банк і знову позичати гроші, але вже у гривневому еквіваленті», — зазначила Світлана Бедрега.

Депутати знову продавали землю. І знову недорого. ВАТ «Лузанівка» отримало земельну ділянку розміром 0,73 гектара на вулиці 7-а Пересипська менше, ніж за 4,5 мільйона гривень. У перерахунку на метри, ціна ділянки становить 122 гривні за метр. Коли доцільність продажу землі була поставлена під сумнів, начальник управ­ління земельних ресурсів Ірина Коврижних зазначила, що грошову оцінку занижено, бо, мовляв, там близько до поверхні підходять ґрунтові води. На ділянці розташовані склади та адміністративні споруди.

Стосовно скандальних рішень щодо санаторію «Магнолія». Спочатку з порядку денного зняли питання про продаж землі під оздоровницею (а це майже 3,5 гектара на Французькому бульварі), яке не вдалося протягнути на попередній сесії, і хтось, вочевидь, хотів це зробити на нинішній. Втім, протест прокурора на попередні рішення міськради (про передачу ділянки в оренду та дозвіл на проведення її оцінки) також ні не підтримали, ні не відхилили, а відтак опротестовані прокуратурою рішення залишаються чинними. Нагадаємо, що приватизацією «Магнолії» вже зацікавилося й СБУ, порушивши карну справу за статтею про присвоєння майна організованою групою в особливо великих розмірах.

Якщо до одеської землі руки обранців міської громади доходять мало не щосесії, то до славнозвісних двориків та їх благоустрою більшості нинішніх депутатів нема жодного інтересу. (А й справді, хіба на них заробиш — суцільні проблеми). Принаймні, саме такий висновок можна зробити, зважаючи на те, що без будь-яких пояснень сесія відмовилася підтримати проект положення про проведення щорічного конкурсу з благоустрою «Мій рідний, одеський дворик» (запропонований депутатом Олександром Остапенком, «Фронт змін»).

А ще нашим обранцям не потрібні правила депутатської етики — +розроблений профільною комісією проект таких правил набрав лише 22 голоси «за».

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 886
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua