РубрикиБез рубрики

На побачення з Драконом

2012-й — рік чорного (за східною традицією) чи синього (за тибетськими віруваннями) водяного Дракона — краще зустрічати активно, позитивно, в сімейному колі. А головне: побільше руху, азарту та гри (бо ж хіба можна уявити собі дракона-лінивця, що сумирно сидить, в очікуванні милостей?)!
На відміну від усіх інших знаків східного календарного циклу, дракони — тварини міфічні, щоправда, так називають і деяких земноводних та ящірок. Між тим, астрологи вважають зодіакального Дракона уособленням карми, кола втілень, спокутування. А тому життя людей, народжених під цим знаком, і сама їх поява в цьому житті завжди пов’язані з кармічними подіями.
Людина, що народилася у рік водяного Дракона, доступна, дружелюбна, з нею легко мати справу. Вона дотепна і рідко упустить удачу з рук. Вона не настільки терпляча, як інші типи Дракона, і більш схильна чекати результатів, ніж вимагати їх негайно. Такій людині зрозумілі людські слабкості, властива готовність поділитися з друзями та близькими своїми думками. Основним недоліком є схильність перескакувати з одного на інше, невміння концентруватися на якійсь одній меті. Таких людей може зрадити почуття гумору, але ораторський талант — ніколи!

РубрикиБез рубрики

Погостила — і до лісу

КП «Міськзелентрест» запропонувало одеситам нову послугу — взяти новорічні ялинки... напрокат. У такий спосіб комунальники сподіваються зберегти якомога більше зелених красунь від знищення. Адже ялинками, які за­звичай залишаються після перед­святкових ярмарків, можна засадити чималий лісовий масив.
Щойно відгримлять новорічні гуляння — і вулиці Одеси перетворюються на величезні кладовища хвойних. Для нашого міста така картина — не новина. «Відпрацьовані» красуні «прикрашають» смітники, а іноді їх просто залишають біля під’їзду чи навіть викидають у вікно. Але зовсім прикро, коли зрубане молоде деревце зостається на вулиці, ніким не куплене. Зарадити цьому «Міськзелентрест» якраз і вирішив з допомогою послуги «Ялинка напрокат».

РубрикиБез рубрики

П’ять пріоритетів на майбутнє

Виступаючи у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на традиційній прес-конференції, присвяченій підсумкам року, генеральний секретар Бан Кі-мун сформулював п’ять пріоритетів на найближче майбутнє: сталий розвиток, створення більш безпечного світу, активізація заходів щодо запобігання криз, надання допомоги країнам у перехідний період і просування прав жінок та молоді.


Керівник ООН підкреслив, що трагічні події 2011 року стали свого роду попередженням щодо існуючих загроз. У цьому зв’язку він нагадав про аварію на атомній електростанції «Фукусіма», яка стала тривожним дзвінком для світової спільноти про необхідність мобілізації зусиль для ядерної безпеки у світі.

РубрикиДовкілля

Зміна клімату: проблему викидів відклали «на потім»

Міжнародні кліматичні переговори у Південній Африці (м. Дурбан) завершилися компромісом: термін дії Кіотського протоколу продовжено на п’ять років, повідомляє світоглядний портал «Рідна країна».
Хоча ухвалити новий глобальний договір учасники конференції не змогли, замість затвердження компромісних перехідних положень на 2013 — 2015 роки сторони продовжили дію Кіотського протоколу до 2020-го. Країни — учасниці договору також домовилися прийняти нову юридичну угоду зі зміни клімату, яка зобов’яже найбільші країни-забруднювачі знижувати викиди.
На думку експертів, домовленості, досягнуті на міжнародних переговорах у Дурбані, є кроком вперед, але людство все ще залишається на шляху катастрофічного росту температури на планеті через недостатні зобов’язання зі зниження викидів парникових газів.

РубрикиІсторія

«Без претензії на місце в історії»

До 150-річчя з дня народження Євгена Чикаленка на історичному факультеті ОНУ ім. І.І.Мечникова — властиво, кафедрою історії України — проведена наукова конференція «Традиції українського меценатства на Півдні України».
Цієї осені про Євгена Чикаленка написано багато. Але назагал — дуже мало, коли взяти під увагу увесь спектр українських ЗМІ. Не відзначили цю дату на державному рівні, і дуже шкода, тому що традиції українського меценатства, започатковані ще Євгеном Чикаленком, сьогодні саме на часі. Якщо держава в особі її очільників «забуває» — часто цілком свідомо — про розвиток національної культури, національної освіти (ба навіть ліквідовуючи її національну основу), взагалі не розвиває української справи, то якраз слід подумати про це меценатам-патріотам. Мільйонерів у нас багацько, та от біда: гроші вони роблять (саме роблять, а не заробляють) задля нового, іноді просто фантастичного особистого збагачення. І скарги на те, що в держави нема грошей, аж смішно слухати — смішно і гірко. Бо ж грошей — гори. А на українську справу — катма.

РубрикиКультура

Щоб Україна починалася з Одеси...

Минулого тижня у приміщенні демонстраційної зали Одеської кіностудії відбулася перша зустріч Одеського народного університету.
При вході молоді люди роздавали анкету, яка запрошувала відповісти на кілька запитань. Зокрема: чи сподобались орга­нізація, спілкування та запропонована тема, що найбільше припало до душі, пропонувалося висловити свої зауваження та пропозиції для майбутніх зустрічей.

РубрикиДуховність

Мирослав МАРИНОВИЧ: «Я проти всього агресивного»

Нещодавно до Одеси завітав український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, директор Українського католицького університету у Львові Миро­слав Маринович — людина, яка всім своїм життям доводить, що таке патріотизм.
Його «зустрічі» з КДБ почалися ще в університетські роки. А «прорив» на сцену Київської філармонії на вечорі пам’яті Тараса Шевченка в 1977-у, коли він разом з Миколою Матусевичем, здолавши опір організаторів, закликали присутніх у залі проспівати «Заповіт», коштував йому свободи. Звинувачений у «проведенні антирадянської агітації і пропаганди» Мирослав Маринович не один рік змушений був провести у пермському таборі й у засланні, та навіть там продовжував відстоювати права українця усіма доступними засобами.

РубрикиБез рубрики

Добро добром воздасться

Радісне, зворушливе театралізоване дійство з приємними сюрпризами та щирим, дружнім спілкуванням подарувала у день Святого Миколая малечі, діткам, обділеним увагою та батьківським теплом, молодь Української греко-католицької церкви Одеси.
— В організації свята для нас, окрім традиційного вручення солодощів та фруктів, було важливим подарувати кожній дитинці хвилинку щастя, моменти радості та розповісти історію Святого Миколая, — зауважує Наталія Горзов. — Підготувавши сценарій, ми з натхненням та з великою відповідальністю приступили до репетицій, під час яких нам дуже допомагали ввійти в роль порадами, настановами та підтримкою, радіючи першим успіхам новоствореного самодіяльного колективу, отець Ігор (Тарас) та отець Руслан (Остафій).

РубрикиБез рубрики

Непідйомні мрії про підйомники, або Чи буде модернізовано ліфтове господарство Одещини?

В Одесі пройшов міжнародний семінар «Технічні й економічні напрямки розвитку ліфтового парку України». Крім уже традиційних українських та німецьких спеціалістів, були і фахівці з Росії.
Що у підсумку це обговорення принесе простим одеситам — наразі не відомо, але першими результатами ліфтовики вже змогли похвалитися.

РубрикиРакурс

Наших собак врятують європейці?

До «Євро-2012» в Україні все «чистять» та «білять»: реконструюють стадіони, ремонтують дороги, оновлюють аеропорти. Більше нема місця на вулицях країни сміттю(!), недолугим конструкціям і… собакам. Останні виявилися зайвими на цьому святі життя, до якого готуються не лише в Україні, але й у Європі. Тільки там, на відміну від нас, знайшли в суспільстві місце для братів менших. Невже ми настільки відрізняємося від європейців, невже настільки безпорадні, що не знайшли іншої можливості врегулювати проблему безпритульних тварин, як жорстоко і цинічно їх убивати? Виправдання, звісно, є: виконуємо, мовляв, «почесну» і «благородну» місію — захищаємо суспільство від небезпеки бути покусаним та зараженим різними болячками. Для кого ж готується такий «чистий» світ з ідеальними умовами проживання?
Масштабною місією вершителів доль, а саме знищенням собак, зайнялися так звані догхантери. Такі собі волонтери, які безкоштовно, жертвуючи власним часом і силами, роблять світ «прекраснішим». Про них було чути давно. В Одесі кілька років тому захисники тварин били на сполох через масове отруєння собак. Але під «Євро-2012» догхантери ніби зірвалися: щодня надходять нові і нові повідомлення щодо їх діяльності в різних містах України. Вони об’єднуються в Інтернеті, дають конкретні поради, як саме швидко та непомітно розправитися з собаками. Навіть умовно розподіляють райони, за якими для роботи закріпляють своїх людей.

РубрикиЛюдина і час

«Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди...»

Так  міг  би  сказати  про  свою  долю  й  український  художник  Іван  Козирод

Сьогодні, коли зневіра і відчай, як осінні хмари, низько пливуть над землею, для нас є корисними приклади стійкості до випробувань. А саме такий взірець дає життя і діяльність члена Національної спілки художників України, мистецтвознавця Івана Козирода (на знімку), за плечима якого велике життя. Він був свідком усуспільнення селянських господарств, Голодомору, репресій, учасником війни, з якої повернувся інвалідом. Перейшовши всі страждання, ще гостріше відчув красу навколишнього світу, віру в те, що добро переможе зло, чесність — брехню, а мудрість — лицемірство.
Пропонуємо вашій увазі, шановні читачі, деякі сюжети з життя митця.

РубрикиОсвіта

Крадуть і фабрики, й літературні надбання

З програми ЗНО з української літератури на 2012 рік забрали романи про Голодомор. Ані «Марії» Уласа Самчука, ані «Жовтого князя» Василя Барки у переліку обов’язкових творів нема.

У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, що описують величезну трагедію українського народу — геноцид 1932 — 1933 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука «Марія». Вивчають, але у ЗНО про нього не згадано — констатують у Центрі досліджень визвольного руху.

РубрикиПолітика

Опозиція переможе, якщо не сваритиметься

З яким настроєм Віктор Янукович підписував новий закон про вибори — невідомо, але він був змушений це зробити. Український президент ще зважає на міжнародну спільноту, бо боїться стати невиїзним, як Лукашенко.
Закон усуває всі відомі механізми фальшування виборів. Про це в один голос кажуть і опозиціонери, і незалежні експерти. Тепер членам виборчкомів не уникнути відповідальності: чистоту виборчого процесу зможе перевірити наступна влада, адже вся документація зберігатиметься протягом п’яти років.

РубрикиСуспільство

Хто після чорнобильців, або Майбутнє українського протесту

11 грудня протестуючі чорнобильці згорнули наметове містечко в Донецьку. Через три дні внаслідок домовленості з місцевою владою представники чорнобильців Львівщини також припинили протест. Ці події дещо знизили градус напруги в суспільстві.
Позаду довгі тижні голодувань, мітингів, штурмів і репресій. Хоч на якийсь період протестувальникам вдалося домогтися поступок від влади. Але ці поступки здобуті ненадовго. У своїх спробах залатати бю­джетні дірки на користь класу експлуататорів та не втратити «своє» в скрутні часи влада й надалі вдаватиметься до урізання базових соціально-економічних прав у неоліберальному дусі, при цьому нарощуючи сили для репресій проти активістів.

РубрикиБез рубрики

Генплан під грифом «таємно»

Грифи «ДСК» (для службового користування) на генеральних планах міст Одеської області обмежують доступ жителів до інформації про їхнє місто, про його зелені зони й екологічний стан територій, позбавляють можливості контролювати незаконні забудови.
Як бути у такій ситуації? Шляхи виходу шукали учасники обговорення, що відбулося 20 грудня в облдержадміністрації. До розмови долучилися експерти з питань містобудування, представники органів місцевої влади й громадськості. Ініціаторами заходу виступив Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ), організаційну підтримку надав обласний осередок ГО «Демо­кратичний альянс».

РубрикиНа Думській

З охриплим голосом і без коментарів для преси

У четвер відбулося чергове засідання Одеського міськвиконкому, перше після хвилі чуток про відставку міського голови і його перебування в реанімації. Олексій Костусєв мав цілком здоровий вигляд, але вів засідання дуже охриплим голосом. За словами його однопартійців, це — результат перенесеної алергії.
На засіданні розглянули і винесли на сесію проект міського бюджету на 2012 рік. У проекті визначено, що дохідна частина зросте на 30,9% і складатиме 2 млрд 491 млн 338,6 тис. грн. Дотація вирівнювання, ви­ділена на наступний рік Одесі, — 220 млн 8 тис. 100 грн. Міжбюджетні трансферти — 1 млрд 364 млн 331 тис. грн, що на 14% більше, ніж очікувані на 2011 рік. Спеціальний фонд бюджету (без урахування субвенцій) — 647 млн грн, в тому числі бюджет розвитку — 550 млн грн. Витратна частина проекту бюджету Одеси на 2012 рік (без урахування бюджетних трансфертів) — 2 млрд 399 млн 213 тис. грн.

РубрикиПолітика

Європа побажала Україні успіхів

19 грудня українці мали стати європейцями. Саме цього дня на саміті в Києві планували підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Проте всупереч очікуванням не відбулося навіть технічного парафування тексту цих документів. На більше нинішня влада України навряд чи могла сподіватися.
— Незважаючи на те, що в країні реальна політична криза і криза демократії, нам вдалося вмовити європейців: не відштовхуйте Україну, — сказав колишній міністр закордонних справ, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк після зустрічі з високими єврочиновниками.

Театр абсурду по-одеськи

Якось художник Рафаель дав грошей своєму слузі і відправив його в лавку — за пензлями і фарбами. Коли слуга приніс те, що було потрібно, Рафаель написав свою знамениту «Сікстинську мадонну». А прикажчик лавки, у яку художник відправляв слугу, поспішив оголосити власником рафаелівського шедевру... кого б ви думали... самого себе! Адже без пензлів і фарб не було б картини, міркував він, а таку «сумнівну» (нині б сказали — «віртуальну») субстанцію, якою є творче осяяння Рафаеля, — до справи не підшиєш! Звідси, в уявленні торговця, — і «справедливий» поділ на головне і другорядне, себто на базис і надбудову.
На жаль, наведена історія цитується нами аж ніяк не заради репертуарної допомоги популярному артистові гумористичного жанру для його естрадного або телевізійного виступу. Її, історію цю, довелося пригадати в зв’язку із значно буденнішими справами, що відбуваються нині у відомому всій Одесі будинку, що на площі Незалежності, й часто називається Будинком преси, а в офіційних документах — видавництвом «Чорномор’я».

РубрикиБез рубрики

Без належних гарантій державній мові

Черговий проект, який має узаконити домінуючий статус російської мови в Україні, отримав висновок Венеціанської комісії. І політики знову роздмухали навколо цього скандал, йдеться у статті Віталія Червоненка «Скандальний висновок Венеціанської комісії щодо мови», вміщеній на сайті «Главком».
Нагадаємо, 30 березня 2011 року європейці вже оцінювали проект закону про мови в Україні Єфремова, Гриневецького та Симоненка. Документ, що передбачав надання російській мові статусу регіональної та чи не більші, ніж у державної, права, Венеціанська комісія рознесла в пух і прах. Тоді оцінки вердикту європейців в Україні були діаметрально протилежні. «Регіонал» Сергій Ківалов, заступник члена комісії від України, говорив про визнання мовних проблем в Україні. А Марина Ставнійчук, член Венеціанської комісії від України, вказувала, що європейці повністю забракували мовне творіння коаліції. Тільки оприлюднений текст висновку поставив усе на своє місце.

РубрикиБез рубрики

Щось тут не так...

Дружній лист Президенту України Віктору Януковичу

Шановний Вікторе Федоровичу!
Щиро вітаю Вас із Новим роком і Різдвом Христовим, бажаю щастя, здоров’я і всіляких гараздів у державних та сімейних справах.
Оце вже вкотре пишу до Вас листа. Та мені здається, що вони за адресою не доходять, хтось їх зацікавлено перехоплює. А мені дуже хочеться поговорити з Вами, у чомусь порадіти за Вас, у чомусь — застерегти. Збирався передати лист прямо в руки, коли Ви гостювали недавно у нас в Одесі. Але не вийшло, протовпитися було неможливо. Охорона працює справно — і слава Господу. Береженого Бог береже. Мало хто поруч вештається.
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua