РубрикиБез рубрики

Диво-фортеця — наша, Аккерманська

У четвер, 1 грудня, заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, як голова оргкомітету акції «7 чудес України», взяв участь у церемонії оголошення та нагородження переможців цієї акції серед замків, фортець та палаців. Приємно, що й Одещина, нарешті, може пишатися власним дивом — Аккерманською (Білгород-Дністровською) фортецею. Церемонія оголошення конкурсу проходила у заповіднику «Софія Київська».
Як неодноразово «Чорноморські новини» інформували своїх читачів, закликаючи проголосувати за пам’ятку, котра їм більше до вподоби, акція «7 чудес України» започаткована з ініціативи фонду громадського та політичного діяча Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. За час її проведення вже визначено сімку історико-архітектурних та сімку природних чудес України. На жаль, ні в першому, ні в другому конкурсах наша область, багата і на те, і на інше, не спромоглася належно відстояти свої перлини. Й ось діждалися: наша унікальна (одна з найстаріших у Європі) фортеця таки отримала гідне визнання. Але й тут є «ложка дьогтю»: учасники інтернет-голосування (а це, слід розуміти, жителі нашого регіону та туристи) значно скупіші на симпатії до білгород-дністровських мурів, ніж експерти: за підсумками голосування у світовій павутині Аккерманська фортеця на шостому (з десятки фіналістів) місці, тоді як за кількістю експертних голосів вона посіла другу сходинку.

Нагадаємо, на звання семи чудес серед замків, фортець та палаців України претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів. За результатами обласних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури до другого етапу акції потрапив 21 об’єкт — 7 кращих замків, 7 фортець та 7 палаців.
Згідно з умовами акції, саме за результатами інтернет-голосування (а воно тривало з 22 серпня по 1 грудня) та опитування експертів — з розрахунку 50/50 — оргкомітет і визначив переможців.
Отож, як повідомив офіційний сайт акції, її переможцями стали (за абеткою): Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська область), Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим), Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька область), Луцький верхній замок (Волинська), Митрополичий палац (м. Чернівці), Палац у Качанівці (Чернігівська область), Хотинська фортеця (Чернівецька).
Крім цього, оргкомітет акції вирішив нагородити спеціальними відзнаками такі об’єкти (за абеткою): Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим) — як унікальний об’єкт культурної спадщини; Олеський замок (Львівська область) — як визначний об’єкт культурної спадщини; Палац Кирила Розумовського у Батурині (Чернігівська) — як визначну пам’ятку української історії; Чигиринську фортецю — резиденцію Богдана Хмельницького (Черкаська) — як визначну пам’ятку української історії.

Олег СОКІЛ.

Переглядів: 881
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua